Nowy monitor iiyama B2783QSU-B1 z technologią FreeSync, czyli koniec problemu rwania obrazu

Firma iiyama zaprezentowała nowy model ekranu o przekątnej 27” z natywną rozdzielczością QHD (2560×1440), który łączy w sobie specjalistyczne technologie stworzone dla graczy z rozwiązaniami ułatwiającymi codzienne użytkowanie w biurze i w domu. Monitor iiyama B2783QSU-B1 wyróżnia się na tle innych urządzeń podobnego typu zastosowaniem technologii FreeSync, która w prawdziwie widoczny i odczuwalny dla gracza sposób poprawia płynność obrazu podczas dynamicznej rozgrywki.

Stopka z opcją regulacji wysokości oraz z funkcją pivot zapewnia największą wygodę zarówno podczas wielogodzinnych sesji z grami, jak i podczas pracy z aplikacjami biurowymi.

Większość graczy dobrze zna efekt rwania obrazu, który negatywnie wpływa na precyzję w popularnych grach z gatunku FPS czy MOBA i stanowi dodatkowe obciążenie dla wzroku. Wynika on z tego, że informacja o nowej klatce nie dociera do monitora na czas, więc wyświetla on klatkę poprzednią. Obraz spowolnia i rwie się. Karty graficzne renderują kolejne klatki ze zmienną prędkością, monitory zaś odświeżają obraz ze stałą, zdefiniowaną wcześniej częstotliwością. Nie ma między nimi faktycznej współpracy w czasie rzeczywistym. Problem ten rozwiązuje technologia AMD FreeSync™, która pozwala na dopasowywanie prędkości odświeżania obrazu przez monitor do informacji płynących z karty graficznej. FreeSync™ koncentruje się na oprogramowaniu i dzięki temu do działania nie wymaga instalacji dodatkowych modułów w monitorze. Posiadacze monitora iiyama B2783QSU-B1 oraz zgodnej karty graficznej mogą raz na zawsze mogą pożegnać się z problemem rwania obrazu w grach.

Technologia FreeSync™ to nie koniec usprawnień dla graczy, które znalazły się na pokładzie monitora iiyama B2783QSU-B1. Fani szybkiej rozgrywki docenią funkcję Overdrive, która poprawia czas reakcji monitora podczas wyświetlania bardzo dynamicznego obrazu. Opcja redukcji niebieskiego światła znacząco zmniejsza obciążenie oczu i – tym samym – redukuje negatywny wpływ monitora na nasz wzrok.

Monitor wyposażono w złącza DVI, HDMI, DisplayPort, hub USB oraz wyjście słuchawkowe.

 

Dowiedz się więcej: http://iiyama.com/pl_pl/produkty/prolite-b2783qsu-b1/

Sugerowana cena detaliczna: 1799 PLN.

Dowiedz się więcej o dystrybutorach monitorów iiyama:

http://www.iiyama.com/pl_pl/kup-monitor/#dystrybutorzy

Dowiedz się, gdzie kupić monitor iiyama online:

http://www.iiyama.com/pl_pl/kup-monitor/#online

Wszystkie monitory marki iiyama są objęte 3-letnią gwarancją producenta. W przypadku rozpoczęcia procesu gwarancyjnego, firma iiyama ponosi wszystkie koszty związane z naprawą wadliwego urządzenia lub z dostawą monitora zastępczego. Dowiedz się więcej na: http://www.iiyama.com/pl_pl/wsparcie

Specyfikacja techniczna iiyama B2783QSU-B1:

iiyama B2783QSU-B1
CHARAKTERYSTYKA OBRAZU
Przekątna ekranu 27″; 68.5cm
Panel TN LED-Backlit
Maks. powierzchnia robocza (wys. x szer.) 335.7 x 596.7 mm; 13.2″ x 23.5″
Czas reakcji 1 ms
Kontrast 1000 : 1 typowy
Kontrast 12 000 000 : 1 ACR
Jasność 350 cd/m² typowa
Kąt widzenia CR>10 poziomo/pionowo: 170°/ 160°; prawo/lewo: 85°/ 85°; góra/dół: 80°/ 80°
Wyświetlane kolory 16.7 million mln
Wielkość plamki (pion. x poz.) 0.233 x 0.233 mm
Rozdzielczość fizyczna 2560 x 1440 ( 3.7 megapiksela)
Częstotliwość pozioma 30 – 90 KHz
Częstotliwość pionowa 50 – 75 Hz
Synchronizacja Separate sync
Format obrazu 16:09
INTERFEJSY
Cyfrowe wejście sygnału DVI-D, HDMI, DisplayPort
HDCP tak
Wyjścia wyjście słuchawkowe
Koncentrator USB UP 1 x USB 3.0 / DOWN 2 x USB 3.0
WŁAŚCIWOŚCI
Kompatybilność z Apple Wszystkie monitory iiyama są kompatybilne z komputerami Apple Macintosh.
Plug & Play VESA DDC2B™
Regulacja parametrów przy pomocy On-Screen-Display w 11 językach (EN, DE, FR, ES, IT, PL, CZ, NL, Chiński, RU, JP) i 6 przycisków obsługi (Power, Menu/ Wybierz, W górę/ Głośność, W dół/ ECO, Exit, Wejście)
Parametry regulowane jasność, kontrast, kolor, menu OSD (pozycja pozioma, pozycja pionowa, czas wygaszania menu OSD), język, przywróć, różne (ostrość, DDC/CI, informacje, ACR, tryb wyświetlania, OD, logo startowe, format DP), wybór wejścia, audio (głośność, wycisz, cyfrowe audio), tryb ECO, i-Style Colour, redukcja niebieskiego światła
Głośniki 2 x 2 W (Stereo)
Zabezpieczenie przed kradzieżą kompatybilny z Kensington-lock™
Certyfikaty CE, TÜV-GS, VCCI-B, PSE, CU
Opcjonalnie współpracuje z technologią FreeSync™, DisplayPort: 2560×1440@48~70Hz
Stopka z regulacją wysokości tak
Regulacja wysokości 130 mm
Obrót ekranu (funkcja “PIVOT”) 90°
Kąt obrotu 90°; 45° w lewo; 45° w prawo
Kąt pochylenia 22° w górę; 5° w dół
Standard VESA 100 x 100 mm
Kolor

czarny

Dodaj komentarz