Projektory BenQ o jasności 4000 ANSI lumenów z NFC i indywidualną korekcją geometrii narożników obrazu

Wchodzące na polski rynek już w listopadzie br. dwa najnowsze uniwersalne projektory BenQ: model MX704 o rozdzielczości XGA i MW705 – panoramiczny model WXGA, zaprojektowano z myślą o wygodnym użytkowaniu w większych salach konferencyjnych. Projektory mają jasność 4000 ANSI lumenów i szereg funkcji ułatwiających szybką instalację i konfigurację w sali konferencyjnej: automatyczna korekcja geometrii obrazu, precyzyjna korekta zniekształceń oddzielnie w każdym narożniku obrazu. Gniazda MHL umożliwiają łatwe podłączenie smartfonów i tabletów, a opcjonalny bezprzewodowy moduł WiFi – BenQ QCast – umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie treści z tabletów, smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

Keystone 2D – precyzyjna korekcja geometrii obrazu

Przed rozpoczęciem prezentacji w nowym miejscu, szczególnie gdy projektora nie można ustawić centralnie i prostopadle do ekranu, najwięcej czasu zajmuje korekta geometrii obrazu. W nowych projektorach BenQ udostępniono funkcję Keyston 2D. Dokonuje ona automatycznej korekcji geometrii obrazu w pionie, pozwala na korektę w poziomie oraz precyzyjną korekcję geometrii w każdym z narożników obrazu oddzielnie.

QCast WiFi i NFC

Dodatkowy, opcjonalny moduł BenQ QCast WiFi dongle (sugerowana cena detaliczna 300 zł) w połączeniu z zaimplementowaną technologią zbliżeniowej komunikacji NFC (Near Field Communication) i bezpłatnymi aplikacjami BenQ tapNshow™, QCast™, QPresenter™ dla iOS i Android znakomicie upraszczają bezprzewodowe połączenie i prowadzenie prezentacji bezpośrednio ze smartfona czy tabletu.

MHL i 3D

Obydwa urządzenia mają także zaimplementowana łączność standardu MHL (Mobile High-Definition Link), która pozwala na bezpośrednie podłączenie (kablem) do projektora urządzenia – smartfonu czy tabletu – z systemem Android i wyświetlanie z niego zdjęć, filmów czy innych treści.

Obydwa projektory mogą wyświetlać trójwymiarowe treści w różnych formatach.

Oszczędzanie energii i ekologia

W projektorach zastosowano rozwiązanie BenQ SmartEco™ – polegające na analizie wyświetlanego obrazu i bieżącej optymalizacji mocy lampy tak by uzyskać jak najlepszy obraz przy jak najmniejszym poborze prądu. Pozwala to nie tylko oszczędzać energię ale i wydłuża żywotność lampy do 7500 godzin pracy.

Dodatkowe oszczędności energii pozwalają uzyskać tryby pracy Eco Blank Mode (szybkie wygaszanie ekranu by skupić uwagę audytorium na prowadzącym), No Source Detected Mode (projektor automatycznie przechodzi w tryb Eco Blank Mode jeśli przez trzy minuty nie wykrywa sygnału), Standby Mode (zużycie energii poniżej 0,5 W).

Dodaj komentarz