ADATA rozszerza serię produktów dla urządzeń Apple

ADATA ogłasza strategiczny krok ku zwiększeniu zaangażowania w produkty kompatybilne z urządzeniami Apple. Ogłoszenie to zbiega się z wprowadzeniem na rynek trzech nowych produktów ADATA dla urządzeń Apple: pendrive i-Memory UE710 USB 3.0, karta SD i-Memory oraz pendrive UC350 typu C USB 3.1 OTG. ADATA przeznacza znaczną część zasobów badawczo rozwojowych na tę część biznesu, co zaowocowało opracowaniem kilku opatentowanych technologii, które zastosowano w wymienionych produktach dla Apple. Bazując na głębokich doświadczeniach w dziedzinie pamięci i nośników danych, ADATA planuje zintegrować swoje know-how i opracowywane innowacje, by przekazać wartość dla użytkowników urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka.

Wspomniane obszary badań to m.in. zaawansowane rozszerzenie obszaru na dane, szybkie ładowanie urządzeń oraz produkty korzystające z interfejsów: Lightning i rozwijającego się standardu USB typu C. Poprzez serię produktów dedykowanych dla platform Apple, ADATA zamierza dostarczyć nowych, pasjonujących innowacji dla konsumentów, jednocześnie zapewniając dynamiczny wzrost tej gałęzi biznesu.

Nowa siła akcesoriów iOS: seria sprytnych produktów gotowa do debiutu

Zgodnie z danymi ogłoszonymi przez wiodącą instytucję badawczą – IDC, globalne dostawy smartfonów osiągną 1,45 miliarda w 2015 i 1,93 miliarda w 2019 roku, co pokazuje jak ogromne jest zapotrzebowanie na techniki dla urządzeń przenośnych. Apple ogłosiło ostatnio, że iPhone 6 i iPhone 6S Plus pobiły wszelkie rekordy już pierwszego tygodnia sprzedaży, osiągając wolumen ponad 13 milionów sztuk. Apple oczekuje, że całkowite dostawy tych urządzeń osiągną poziom 75 milionów do końca 2015 roku, generując duże zapotrzebowanie na kompatybilne i sprawdzone jakościowo akcesoria. Rozszerzając serię produktów przeznaczonych dla urządzeń Apple, ADATA pokazuje swoje proaktywne pojeście i inicjatywę zmierzającą do zagospodarowania możliwości tworzonych przez rosnący rynek urządzeń typu smart. ADATA nadal będzie wprowadzać wielofunkcyjne mobilne akcesoria i integrować je z platformami Apple, wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie technologii pamięci i nośników danych. Firma planuje wykorzystać swoje istniejące kanały sprzedaży i zasoby handlowe, jak również zatrudnić nowych profesjonalistów z doświadczeniem w sprzedaży produktów Apple, by zapewnić nieprzerwany wzrost tej gałęzi produktowej. ADATA będzie dokładać wszelkich starań, by stać się najbardziej uznanym, autoryzowanym producentem akcesoriów dla Apple, łącznie z rozwojem dedykowanych punktów sprzedaży detalicznej.

Pendrive i-Memory UE710: szybki dostęp do danych

Pamięć przenośna UE710 USB 3.0 ma wbudowane dwa złącza – Apple Lightning oraz USB 3.0. Pendrive oferuje wygodne zabezpieczenie danych i szybkie transfery z urządzeń mobilnych opartych nie tylko o system iOS, np. iPhone, iPad, czy iPod Touch i Mac, ale także Windows PC. Pendrive UE710 znacząco redukuje czas oczekiwania na zakończenie transferu danych, co jest przydatne podczas przetwarzania dużych plików multimedialnych i szczególnie użyteczne, kiedy dostęp usług w chmurze jest ograniczony poprzez słaby zasięg lub problemy z połączeniem do internetu. UE710 to najlepsze rozwiązanie do poszerzenia przestrzeni na dane dla urządzeń iOS, które nie obsługują kart pamięci. Gadżet jest sprzedawany z darmową aplikacją i-Memory, która oferuje przyjazne dla użytkownika funkcje zarządzania danymi. UE710 wspiera około 40 różnych rodzajów plików, łącznie z formatami wideo Ultra HD 4K i profesjonalnymi plikami zdjęć w formacie RAW, oferując niemal natychmiastowy dostęp do danych. Urządzenie jest oferowane w kolorach śnieżnobiałym i czarno-srebrnym, w wersjach o pojemności 32 GB, 64 GB i 128 GB.

Karta pamięci SD i-Memory: najlżejszy nośnik danych typu SSD na rynku

Karta SD i-Memory została zaprojektowana specjalnie jako rozwiązanie rozszerzające pamięć MacBooka Air z użyciem tych samych, wysokiej jakości układów pamięci flash MLC używanych w najlepiej sprzedających się dyskach SSD ADATA. Niezwykle lekka i przenośna karta pamięci SD i-Memory działa jak szybki, dodatkowy nośnik danych, zachowując się podobnie jak drugi dysk SSD w systemie. Jest ona najlżejszym produktem tego typu dostępnym na rynku i zapewnia transfery rzędu 95 MB/s – odczyt i 60 MB/s zapis. Jej ultra cienki profil doskonale wpasowuje się w design MacBooka Air, zachowując delikatny stylowy wygląd całego urządzenia. Karta SD i-Memory jest łatwa w użyciu (plug and play), pozwalając użytkownikom z łatwością zabezpieczać dane i dzielić się zdjęciami oraz filmami wideo w najprostszy możliwy sposób, oferując pojemność aż do 256GB.

Pendrive UC350 z podwójnym złączem USB 3.1 typu C OTG: najbardziej zaawansowany interfejs dla danych

Pendrive UC350 ma złącze USB typu C, które jest znacznie mniejszym konektorem niż typowe, używane dotychczas USB typu A. Największą zaletą nowego interfejsu USB typu C jest jego „odwracalny” wtyk, który działa w obu pozycjach, co czyni go łatwiejszym w użyciu. Nie trzeba już zwracać uwagi którą stroną wkładamy wtyczkę do gniazda – zawsze zadziała za pierwszym razem. Dla zapewnienia maksymalnej wygody, złącze typu C jest wbudowane we wtyczkę typu A, więc w razie potrzeby oba rozwiązania są dostępne dla użytkownika. UC350 obsługuje standard USB 3.1, który znacznie przewyższa USB 3.0 pod względem wydajności. Ten nośnik oferuje możliwość przenoszenia danych między urządzeniami iOS, Android, MacBook i Windows PC przy ultra szybkich parametrach – 100 MB/s odczytu i 30 MB/s zapisu. UC350 jest dostępny w wersjach o pojemności do 64 GB.

Dodaj komentarz