NovoPro – system do bezprzewodowej prezentacji wspierający współpracę między uczestnikami

Rozwiązanie NovoPro od Viviteka powstało do obsługi wysoce interaktywnych spotkań biznesowych takich jak burze mózgów czy zaspokojenia edukacyjnych potrzeb w klasie albo sali wykładowej. Urządzenie należy podłączyć do projektora lub monitora. NovoPro jest bardzo prostym w obsłudze systemem, który służy do bezprzewodowej prezentacji. Jego ogromnym atutem jest to, że wspiera współpracę pomiędzy uczestnikami spotkania będąc przy tym uniwersalnym rozwiązaniem, z którego mogą korzystać równocześnie posiadacze sprzętów opartych na Android, iOS, Windows, MacOS czy ChromeOS. Oznacza to, że NovoPro jest urządzeniem wpisującym się w coraz popularniejszy standard BYOD (Bring Your Own Device).

Dzięki NovoPro stało się możliwe wyświetlanie obrazu z 4 urządzeń jednocześnie, streaming materiałów wideo w wysokiej rozdzielczości oraz dzielenie się plikami przez sieć.
Urządzenie oferuje dwa tryby działania: hotspot oraz podłączenie do istniejącej sieci wi-fi.

Możliwości NovoPro mogą być dodatkowo rozbudowane dzięki NovoLauncher. Jest to specjalna przystawka USB, która umożliwia przesyłanie obrazu z komputera bez potrzeby instalowania oprogramowania. Wystarczy podłączyć ją do komputera i wcisnąć przycisk, aby zacząć transmisję.

NovoPro oparty jest o system Android i posiada wbudowaną pamięć 8 GB, czytnik kart microSD oraz pełnowymiarowy port USB. Pozwala to na podłączenie pendrive i uruchomienie prezentacji bezpośrednio z NovoPro bez użycia komputera.

NovoPro jest dostępny w cenie 3299 zł brutto z VAT. Zestaw NovoPro i Lauder (4 szt.) można nabyć za 4199 zł brutto z VAT, zaś NovoLauncher (4 szt.) w cenie 1499 zł brutto z VAT.

Uczestnicy spotkania mogą bez problemu dzielić się materiałami za pomocą komputerów, tabletów czy smartfonów. Każdy może połączyć swoje urządzenie za pośrednictwem WiFi do NovoPro – jednocześnie do 64 urządzeń, z których 4 mogą być aktywne i wyświetlać równocześnie materiały na ekranie. Prowadzący ma pełną kontrolę nad wyświetlaną treścią. NovoPRO oferuje możliwość wyświetlania materiałów w rozdzielczość UHD (3840 x 2160), a także FullHD, aż do sześćdziesięciu klatek na sekundę.

Wbudowany tryb białej tablicy, który pozwala na nanoszenie notatek na wyświetlanym obrazie – sprzyja współpracy pomiędzy uczestnikami i daje możliwość wspólnego podsumowania.
Port LAN pozwala na jednoczesne działanie w obrębie dwóch sieci. Daje to również możliwość zdalnego zarządzania urządzeniem. NovoPro pozwala również na zabezpieczenie połączenia kodem PIN oraz na zmianę nazwy sieci i ustawienie własnego hasła.

System NovoPro można przetestować podczas targów ISE 2016 w Amsterdamie w dniach 9-12 lutego – na stoisku Vivitek hala 4, nr R55.

Parametry:

CPU ARM Cortex A9 Quad-Core Processor at 1.6 GHz
Pamieć RAM 1GB DDR
Pamieć wewnętrzna 8GB + slot kart MicroSD
Wi-Fi 802.11 AC (2.4 GHz & 5 GHz) (b/g/n) 2T2R
Ethernet (RJ45) 10/100 (x1)
USB USB 2.0 typ A (x1)
HDMI X1 (obsługa audio)
Zasilanie MicroUSB (5,35 V / 2 A)
Czujnik podczerwieni Tak, dla pilota (x1)
Diody LED Sygnalizujące pracę: zielona, niebieska, czerwona
Przycisk Reset
Wymiary 120 x 75 x 16 mm
Waga 128 g
Temperatura funkcjonowania Operacyjne: 0° ∼ 40° C (Ambient) Przechowywanie: -20° C ∼ 60° C (Ambient)
Akcesoria opcjonalne

NovoLauncher

Dodaj komentarz