Western Digital przełamuje granice prezentując najpojemniejszą na świecie kartą microSD

Western Digital Corporation, globalny lider technologii i rozwiązań storage, oficjalnie zaprezentował dziś kartę pamięci 400GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I – najpojemniejszą na świecie kartę microSD do urządzeń mobilnych. Dwa lata po wprowadzeniu przełomowej karty 200GB SanDisk Ultra microSDXC, Western Digital zdołał podwoić jej pojemność, zachowując tak samo małe gabaryty nośnika. Nowa karta SanDisk microSD doskonale wpisuje się w dzisiejszy mobilny tryb życia i daje użytkownikom pełną wolność w zakresie rejestrowania, zapisywania i udostępniania zdjęć, filmów i aplikacji, a także korzystania z nich offline – bez obawy o ograniczenia pojemności naszych urządzeń.

„Urządzenia mobilne stały się centrum naszego życia, a klienci przyzwyczaili się już do używania swoich smartfonów do wszystkiego – od zastosowań multimedialnych, po biznes. Gromadzimy i udostępniamy ogromne ilości danych – na smartfonach, dronach, tabletach czy komputerach. Z naszych szacunków wynika, że zapotrzebowanie na przestrzeń dyskową będzie cały czas rosło, bo użytkownicy oczekują coraz bardziej zaawansowanych funkcji urządzeń mobilnych i materiałów multimedialnych o coraz wyższej rozdzielczości. Spodziewamy się, że w tym roku na całym świecie na urządzeniach mobilnych zostanie zainstalowanych ok. 150 mld aplikacji, a to wymagać będzie ogromnej przestrzeni dyskowej” – komentuje Jeff Janukowicz, research vice president firmy IDC.

Western Digital zdołał osiągnąć tak ogromną pojemność, wykorzystując swoje autorskie technologie z dziedziny pamięci, a także unikalny projekt i proces produkcyjny, które pozwalają zapisać więcej bitów na kościach pamięci.

„Cały czas przesuwamy technologiczne granice i zmieniamy sposób, w jaki konsumenci korzystają  z urządzeń mobilnych. Osiągając kolejny etapu rozwoju technologii jesteśmy w stanie zaspokoić  ogromne zapotrzebowanie naszych klientów na przestrzeń dyskową, z pomocą rozwiązań storage, którym mogą zaufać” – wyjaśnia Sven Rathjen, vice president ds. product marketing w Western Digital.

Nowa karta – idealna do smartfonów i tabletów z systemem Android – może pomieścić np. do 40 godzin materiału Full HD i oferuje superszybki transfer danych, z prędkością sięgającą 100MB/s.  Przy takiej szybkości, użytkownik może skopiować do 1,200 zdjęć na minutę. Co więcej, karta 400GB* SanDisk Ultra microSD spełnia wymagania specyfikacji A1 App Performance Class  – oznacza to, że zapisane na niej aplikacje uruchamiają się szybciej.

Korzystając ze zaktualizowanej aplikacji SanDisk Memory Zone, użytkownicy mają pełną kontrolę nad kartą pamięci. Dostępny nieodpłatnie w Google Play program jest kompatybilny z większością urządzeń z systemem Android i pozwala na wygodne znajdowanie, organizowanie, przesyłanie i backupowanie plików – w tym również opatrzonych tagami plików z serwisów Facebook oraz Instagram.

Cena i dostępność

Przełomowa karta 400GB SanDisk Ultra microSDXC UHS-I objęta jest limitowaną, 10-letnią gwarancją. Można ją kupić m.in. na stronie SanDisk.com oraz popularnych sieciach sprzedaży. Sugerowana cena detaliczna w USA to $249,99.

Dodaj komentarz