Jak bezpiecznie przechowywać dyski?

ICYCube MB561U3S-4S R1 to czterozatokowa, zewnętrzna obudowa JBOD na 2,5” i 3,5” dyski z SuperSpeed USB 3.0 oraz interfejsem eSATA. MB561U3S-4S R1 jest przeznaczony dla tych, którzy potrzebują dużej powierzchni przechowywania danych i najwyższej jakości wykonania. USB 3.0 z obsługą UASP zwiększa prędkość przesyłania lub renderowania dużych plików podczas dostępu do czterech pojedynczych napędów. Jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0. Interfejs eSATA zapewnia szybkość SATA III, obsługuje funkcję mnożnika portów, który umożliwia dostęp do czterech pojedynczych dysków za pośrednictwem jednego połączenia eSATA (host wymaga wsparcia mnożnika portów eSATA) i jest kompatybilny z większością kontrolerów RAID. 4 zatoki dają wystarczająco dużo przestrzeni, aby zoptymalizować swój system przechowywania danych.

ICYCube MB561U3S-4S R1 obsługuje zarówno 2,5” i 3,5” HDD/SSD SATA. Dzięki nowej konstrukcji EZ-Tray można mieszać 2,5” i 3,5” dyski w jednej obudowie, aby zaoszczędzić miejsce na biurku, a także ograniczyć zużycie energii i kosztów. Odłączany, 80-milimetrowy wentylator zapewnia doskonałe chłodzenie napędów, zaś przełącznik wentylatora pozwala na 3-stopniową regulację.
ICYCube MB561U3S-4SB R1 jest poczwórną zatoką USB 3.0 i obudową eSATA JBOD ze zdejmowanymi tacami dla bezproblemowej wymiany i konserwacji. To idealne rozwiązanie dla pracowników mediów i osób, które potrzebują wysokiej jakości przechowywania danych dla swoich potrzeb.
mb561u3s_capacity.gif

Wiele interfejsów o dużej pojemności

Posiadanie dużej ilości dysków dogodnie umieszczonych w jednej obudowie może przynieść wiele korzyści, takich jak możliwość transferowania danych między wieloma dyskami. tworzenia kopii zapasowych lub przechowywania czy organizowania cennych archiwów. Co ważniejsze, w ten sposób można zaoszczędzić dużo pieniędzy na kupnie dodatkowych obudów, co daje więcej miejsca i oszczędza energię.

ICYCube MB561U3S-4S R1 oferuje zarówno USB 3.0, jak i interfejs eSATA UASP. Funkcja UASP znacznie zwiększa prędkość transferu interfejsu USB 3.0 (wymagane jest wsparcie UASP dla hosta). USB 3.0 pozwala na indywidualny dostęp do dysków i jest wstecznie kompatybilny z USB 2.0 – najpopularniejszym interfejsem używanym do wielu celów. To sprawia, że ICYCube jest doskonałą obudową dla różnych konfiguracji, takich jak: archiwa, biblioteki multimedialne, DAS, NAS, zewnętrzne pamięci serwera, narzędzie transferu danych IT i więcej. Z interfejsem USB 3.0 można błyskawicznie transferować dane dla wszelkich zastosowań wymagających dużego transferu danych na co dzień.

Interfejs eSATA zapewnia szybkie połączenie SATA III z prędkością do 6 Gbps i umożliwia dostęp do czterech dysków za pośrednictwem jednego połączenia eSATA (mnożnik eSATA wymagany). Jest kompatybilny z większością kart RAID, które posiadają interfejs mnożnika portów eSATA, co daje możliwość stworzenia zewnętrznej konfiguracji RAD, idealnej dla systemów, które mają ograniczoną przestrzeń. Ta niewielka obudowa może pomieścić nawet 40 TB na dyskach o największej pojemności (10 TB), które dają wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich zastosowań.

mb561u3s_r1_applications.jpg

Nowe tace EZ-Tray

Nowe tace EZ-Tray zapewniają najlepszą kompatybilność dla 2,5” i 3,5” HDD/SSD o każdej wysokości, począwszy od szybkiego 2,5” SSD SATA III po 3,5” 10 TB HDD SATA. Instalacja napędu jest prosta – wystarczy umieścić dysk w tacy, wyrównując otwory na śruby, umieścić w nich dołączone wkręty i gotowe!  Poza tym dzięki funkcji hot-swap możesz szybko wymienić dyski, więc nie musisz wcześniej wyłączać komputera, co oszczędza cenny czas (uwaga: host USB odświeży się podczas wymiany dysków za pomocą USB). System wymiennych tac jest idealny dla pracowników mediów, gdyż można łatwo wymieniać 2,5” i 3,5” dyski i umieścić je w innej obudowie wpierającej system EZ-Tray. Z drugiej strony profesjonaliści IT mogą również skorzystać z wymiennych tac, dzięki którym mogą wymieniać napędy dla tworzenia kopii zapasowych OS lub klonować wiele dysków na raz.
mb561u3s_r1_cooling.jpg

Lepsze chłodzenie dla lepszej wydajności

ICYCube został zaprojektowany od podstaw w celu zaspokojenia potrzeb wymagających klientów, więc zaimplementowaliśmy wiele ciekawych funkcji. Oferuje on 80 mm wentylator dla łatwej konserwacji. Wystarczy wyjąć wentylator i zdmuchnąć lub przetrzeć z kurzu i umieścić z powrotem. Zastosowano także przełącznik prędkości wentylatora, który pozwala na wybór prędkości obracania i regulowania poziomu hałasu. Inteligentne chłodzenie określa temperaturę dysków oraz dostosowuje prędkość obracania się wentylatora. Zasilanie w całej jednostce przeciwdziała przegrzaniu w środku obudowy. ICYCube zmaksymalizowało chłodzenie, aby utrzymać najwyższą wydajność i zwiększyć żywotność dysków.
mb561u3s_colors.gif

Klasyka pozostaje klasyką

Wykonanie z wysokiej jakości aluminium, które łączy w sobie matowość i odrobinę połysku przypomina serię Macbooków Apple.  Biała dioda LED sygnalizuje stan pracy każdego z dysków. Użyte oświetlenie LED jest na tyle jasne, żeby powiadomić o aktywności, ale na tyle delikatne, że nie przeszkadza w pracy. MB561U3S-4SB R1 to w pełni funkcjonalna obudowa z czterema zatokami na dyski, która jest idealna dla pracowników mediów, specjalistów IT i użytkowników biegłych w obsłudze komputera.

Dodaj komentarz