F-Secure TOTAL – antywirus, VPN, menedżer haseł i bezpieczeństwo IoT w jednym

Rośnie świadomość zagrożeń związanych z urządzeniami podłączonymi do sieci: już 90% konsumentów uważa, że zapewnienie odpowiedniej ochrony w dziedzinie Internetu rzeczy (ang. Internet of Things, IoT) to konieczność. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników firma F-Secure zaprezentowała nowy pakiet TOTAL, w którym oprócz antywirusa i usługi VPN pojawił się menedżer haseł oraz dedykowane oprogramowanie chroniące inteligentny dom. Zarówno Interpol, jak i FBI wydały w tym roku ostrzeżenia: wszystko, co łączy się z internetem, powinno być chronione przed cyberzagrożeniami.

Dwadzieścia lat temu spędzaliśmy w sieci znacznie mniej czasu niż obecnie, nie było darmowych hotspotów, masowych wycieków danych czy inteligentnych pralek i telewizorów. Wtedy działania hakerów nie stanowiły zagrożenia dla naszych finansów. Dzisiaj niemal wszystko dzieje się online, a cyberprzestępczość stała się prężnie działającym biznesem – komentuje Karolina Małagocka, ekspert ds. prywatności w firmie F-Secure.

W ubiegłym roku firma F-Secure połączyła antywirus SAFE oraz usługę FREEDOME, szyfrującą komunikację i pozwalającą korzystać z wirtualnych lokalizacji (VPN), w ramach jednego pakietu TOTAL. Teraz ofertę uzupełnia dodatkowo menedżer haseł KEY oraz subskrypcja oprogramowania F-Secure SENSE, które pozwala bezpiecznie korzystać z urządzeń domowych podłączonych do sieci.

Badania firmy MWR InfoSecurity[1] przejętej przez F-Secure wykazały, że najpopularniejsze na świecie hasła dostępu to: „123456″, „password”, „123456789″, „12345678″, „12345″ oraz „qwerty”.

 

Nawet najlepsze oprogramowanie ochronne nie jest w stanie ustrzec użytkowników przed cyberatakami, jeżeli korzystają oni na co dzień ze słabych haseł. Funkcja KEY ułatwia tworzenie i zapamiętywanie unikalnych, silnych haseł na każdym koncie oraz powiadamia o incydentach związanych z naruszeniem bezpieczeństwa – zaznacza Małagocka.

F-Secure TOTAL obecnie obejmuje:

  • Antywirus F-Secure SAFE – rozwiązanie zapewniające ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, zabezpieczające sesje bankowości internetowej oraz umożliwiające rodzicom ustalanie limitów korzystania z internetu przez dzieci;
  • F-Secure FREEDOME VPN – oprogramowanie, które szyfruje ruch sieciowy, zapewniając anonimowe i bezpieczne korzystanie z internetu na każdym urządzeniu;
  • Menedżer haseł F-Secure KEY chroniący hasła i kody PIN na wszystkich kontach;
  • F-Secure SENSE – dedykowane oprogramowanie do ochrony urządzeń z zakresu IoT działające z autorskim routerem SENSE. F-Secure ma już w planach udostępnienie oprogramowania także na routerach firm trzecich.

[1] https://github.com/berzerk0/Probable-Wordlists/blob/master/Real-Passwords/Top12Thousand-probable-v2.txt

Dodaj komentarz