Lanberg: niewielki router z dużymi możliwościami

Mały, biały router WiFi, który właśnie trafił do oferty marki Lanberg, wygląda niepozornie. To jednak mylne wrażenie, bo RO-AC120GE to zaawansowany technicznie produkt o szerokich możliwościach. Lanberg RO-AC120GE jest routerem korzystającym z wieloantenowej technologii MIMO, co sprawia, że generowana przez niego sieć WiFi jest bardziej stabilna, a znajdujące się pomiędzy urządzeniami przeszkody w mniejszym stopniu wpływają na jej rozproszenie. Urządzenie działa z prędkością do 1200 Mbps (w standardzie 802.11 ac), co pozwala na swobodne streamowanie wideo wysokiej jakości, szybkie pobieranie plików oraz niezakłócone niczym rozgrywki online, nawet na kilku urządzeniach. Połączenie bezprzewodowe działa tu dwuzakresowo: 2,4 GHz i 5 GHz. Router posiada także sprzętowy, a nie programowy NAT, a dzięki formowaniu wiązki (beamforming) potrafi ukierunkować transmisję bezprzewodową bezpośrednio na łączące się z nim urządzenia.

Lanberg RO-AC120GE aktywnie sprawdza czy nie znajduje się w miejscu cierpiącym na coraz częstszą przypadłość: nadmiar nakładających się na siebie sieci WiFi. Urządzenie modyfikuje częstotliwość połączenia w taki sposób, aby zachować stabilność łącza i ograniczyć wpływ innych, znajdujących się w pobliżu sieci. Nowy router Lanberga pozwala też na tworzenie osobnych, niezależnych sieci WiFi. Działając na osobnych VLAN’ach, separuje je od domowej lub biurowej infrastruktury sieciowej. To przydatne rozwiązanie jeśli router ma operować w miejscu często odwiedzanym przez osoby z zewnątrz (np. sale konferencyjne, hotele).

Nowy router marki Lanberg potrafi działać w jednym z pięciu trybów: jako typowy router WiFi, access point, repeater, klient lub WISP. Ten ostatni tryb docenią dostawcy sieci radiowych, jako że urządzenie może przechwytywać łączność radiową, nie ma więc konieczności instalacji kabli.

Urządzenie jest dostępne w sprzedaży w cenie 155 zł.

Specyfikacja:

Liczba portów LAN 1 GB: X4 + 1 WAN

– Częstotliwość sieci: 2,4 GHz i 5 GHz

– Prędkość transmisji 2.4Ghz: 300 Mbps

– Prędkość transmisji 5Ghz: 867 Mbps

– Chipsety: RTL8197FS, RTL8367, RTL8812BRH

– Rodzaj anten: stałe

– Moc anteny: 5 dBi

 

Dodaj komentarz