Świąteczne upominki w firmach – co pracodawcy wręczają pracownikom?

Pracodawcy w okresie świątecznym często decydują się na przyznanie pracownikom benefitów w postaci upominków, dodatkowego dnia wolnego czy zaproszenia na wigilijne spotkanie. Serwis Oferteo.pl sprawdził, co najczęściej można znaleźć w koszu prezentowym od firmy oraz dla kogo organizowane są firmowe spotkania. Co znajduje się w koszu prezentowym? Kosze prezentowe to jedna z najpopularniejszych form wręczania upominków. Korzysta z nich także wiele firm, które w okresie świątecznym chcą wykonać miły gest dla swoich pracowników.

Według analizy Oferteo.pl, serwisu łączącego poszukujących produktów z ich dostawcami, w koszach prezentowych najczęściej znajdują się słodycze, które wybierało aż 90% badanych. Ponadto obdarowani mogli w nich znaleźć kawę i herbatę (76%) oraz alkohol, który zdecydowało się przekazać pracownikom 65% firm.

Poza produktami spożywczymi w koszach prezentowych znajdowały się również drobne sprzęty elektroniczne, takie jak np. pendrive’y czy power banki. Na ich zakup zdecydowało się 6% firm.

Badani przez Oferteo.pl najczęściej zamawiali nie więcej niż 50 sztuk koszów prezentowych (56%). Najrzadziej zamówienia dotyczyły liczby większej niż 200 sztuk.

Kosze prezentowe to pomysł na efektownie wyglądający prezent. Przy zamówieniu większej liczby zestawów warto porównać oferty od kilku dostawców, aby sprawdzić możliwość negocjacji ceny i mieć gwarancję, że dostawca zdąży zrealizować zamówienie jeszcze przed świętami – zwraca uwagę Karol Grygiel z Oferteo.pl

Imprezy dla pracowników

Firmy często organizują także spotkania dla pracowników oraz dla ich rodzin. Z badania Oferteo.pl wynika, że jest to praktyka częstsza w większych przedsiębiorstwach, które zapraszają na tego typu imprezy ponad 80 osób (44% zapytań złożonych w serwisie). Natomiast zapytania o imprezy dla mniejszych organizacji, w których miałoby wziąć udział do 20 osób, stanowiły 10%.

Część organizacji urządza spotkania tylko dla dzieci pracowników. Tego typu imprez dotyczyło 42% zapytań złożonych w Oferteo, 37% odnosiło się do spotkań wyłącznie dla pracowników firmy, a 21% dla całych rodzin.

Metodologia badań

Przedstawione dane pochodzą z analizy ponad 400 zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez podmioty poszukujące koszy prezentowych oraz organizatora imprez firmowych.

Dodaj komentarz