INNO3D GeForce RTX 2080 Ti iChill Frostbite – “superchłodny” flagowiec

Karty segmentu high-end mają to do siebie, że ich ogromna wydajność jest okupiona wysokim zużyciem prądu, które skutkuje także znaczną emisją ciepła. Stąd na wielu kartach graficznych naprawdę duże wentylatory. A co jeśli karta otrzyma chłodzenie wodne? GeForce RTX 2080 Ti to flagowy GPU NVIDII. Superwydajny układ graficzny jest podstawą do budowy wielu nowoczesnych kart, jednak jego złożona konstrukcja wymaga dobrze zaprojektowanego układu chłodzenia. INNO3D, producent znany głównie właśnie z tworzenia kart graficznych o wymyślnych i efektywnych systemach chłodzących, wprowadził na rynek nową kartę. GeForce RTX 2080 Ti iChill Frostbite nie posiada wentylatorów. Karta zamiast tego ma solidny radiator będący jednocześnie częścią bloku chłodzenia wodnego.

Zaprojektowane od podstaw, przezroczyste chłodzenie wodne sprawia, że GPU pozostaje chłodny, ale pełni także inną funkcję – estetyczną. Karta wyposażona w transparentny blok chłodzenia wodnego to prawdziwa gratka dla modderów komputerowych. Wystarczy tylko napełnić blok cieczą o odpowiedniej barwie. Dla mniej zapalonych majsterkowiczów nawet woda znajdująca się w układzie chłodzącym będzie wystarczającym elementem ubarwienia wnętrza komputera. Blok wodny jest bowiem podświetlany. Iluminacja LED RGB pozwala na ustawienie dowolnej barwy jaką karta rozświetli wnętrze obudowy.

Poza aspektem estetycznym liczy się oczywiście także wydajność, zarówno ta w grach, jak i w chłodzeniu. Obie stoją w INNO3D GeForce RTX 2080 Ti iChill Frostbite na najwyższym poziomie. Karta może pochwalić się nadzwyczajnymi możliwościami. Producent skorzystał z możliwości jakie daje skuteczne chłodzenie wodne i podniósł taktowanie GPU. Zamiast dobiegać do 1635 MHz w trybie boost (jak karta NVIDIA RTX 2080 Ti Founders Edition) lub 1545 MHz (jak karta referencyjna), nowy produkt INNO3D osiąga nawet 1695 MHz. To zapewnia naprawdę wysoką wydajność. Chłodzenie tego GPU jest możliwe dzięki układowi chłodzenia wodnego iChill Frostbite.

Karta INNO3D GeForce RTX 2080 Ti iChill Frostbite ma kosztować ok. 7400 zł.

Specyfikacja:

  • Taktowanie rdzenia boost [MHz]: 1695
  • Złącza video: HDMI 2.0b, 3 x DisplayPort 1.4, USB C Visual Link
  • Ilość pamięci RAM: 11 GB
  • Rodzaj pamięci RAM: GDDR6
  • Interfejs pamięci: 352-bit
  • Przepustowość pamięci: 14 Gbps
  • CUDA: 4352
  • Rekomendowana moc zasilacza: 650 W
  • Typ złącza: PCI-E 3.0 X16
  • Długość karty [mm]: 265 mm

Dodaj komentarz