WD Black SN750 NVMe SSD – wyższy poziom wydajności

Firma Western Digital Corporation zaprezentowała charakteryzujący się najwyższą wydajnością dysk WD Black SN750 NVMe SSD drugiej generacji, oferujący do 2 TB pojemności w formacie M.2 (moduł jednostronny) i dostępny również w wersji ze zintegrowanym radiatorem (przeznaczony dla komputerów stacjonarnych, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn budowanych z myślą o najwyższej wydajności). Najnowszy dysk pozwala graczom i innym użytkownikom wymagającym najwyższej wydajności skorzystanie z ekstremalnie wydajnego urządzenia, pozwalającego im na cieszenie się grami w najlepszej możliwej postaci. Innowacje, które dokonują się w świecie komputerów PC i przeznaczonych dla nich układów graficznych sprawiają, że granie na PC staje się zupełnie nowym doznaniem. Aby móc w pełni je wykorzystać, gracze muszą zmierzyć się z kilkoma złożonymi wyzwaniami – jednym z nich jest problem z obsługą plików o dużej objętości (w niektórych grach rozmiar instalacji może przekroczyć 100GB). Istotne jest też zapewnienie maksymalnie szybkiego transferu danych, pozwalającego na błyskawiczne ładowanie danych i natychmiastowy dostęp do plików – skraca to czas ładowania gry i zwiększa ogólną responsywność systemu.

Aby zapewnić maksymalnie wysoką szybkość odczytu i zapisu danych, w tradycyjnych dyskach NVMe SSD wydajność jest nieco ograniczana – aby utrzymać temperaturę dysku na akceptowalnym poziomie. Dlatego też dla WD Black SN750 we współpracy z firmą EKWB (liderem w dziedzinie chłodzenia PC) zaprojektowano autorski radiator, pasujący do dysków o pojemności od 500 GB do 2 TB. Radiator efektywnie odprowadza ciepło z dysku podczas wykonywania najbardziej wymagających zadań – co pozwala na utrzymanie nawet pięciokrotnie dłuższego czasu stabilnego odczytu i zapisu danych (w porównaniu z SSD bez radiatora).

Nowością jest również dodanie przez Western Digital trybu gry (Gaming Mode) do przeznaczonego wyłącznie dla dysków z serii WD Black oprogramowania SSD Dashboard – pozwala to użytkownikom m.in. na łatwe wyłączenie trybu najwyższej wydajności. Dzięki temu wydajność dysku zostanie nieznacznie ograniczona, ale możliwe będzie za to utrzymanie przez długi czas bardzo stabilnej wydajności, niezbędnej podczas wykonywania wielu operacji obliczeniowych czy korzystania z niektórych aplikacji.

“Wprowadzanie do gier wirtualnej rzeczywistość oraz funkcji VR, a także zwiększanie się samych instalacji sprawia, że wiele gier ładuje się coraz dłużej, to samo dotyczy też np. czasu wczytywania map czy innych elementów rozgrywki. Do sprawnej obsługi takich zadań niezbędne są dyski oferujący maksymalne szybkości zapisu oraz dużą pojemność. Bardziej intensywne i rozbudowane gry wymagają również zastosowania sprawnego chłodzenia, szczególni w przypadku wysoko wydajnych urządzeń NVMe SSD. Nowy WD Black SN750 NVMe SSD zapewnia niespotykaną wydajność, architekturę stworzoną z myślą o graczach, wbudowane chłodzenie oraz dodatkowe funkcje zaprojektowane dla graczy, związane m.in. z obsługą radiatora. Cały czas przesuwamy granice innowacji w segmencie storage – oferując graczom rozwiązania, których realnie potrzebują” – komentuje Eyal Bek, wiceprezes działów Marketing oraz Data Center and Client Computing Western Digital.

Wejdź na dodatkowy poziom z WD Black SN750 NVMe SSD

Nowe dyski NVMe SSD bazują na autorskich technologiach firmy Western Digital – pamięci 3D NAND, firmware oraz kontrolerze. Dzięki temu WD Black SN750 SSD zapewnia graczom i innym wymagającym użytkownikom najwyższą wydajność, co czyni go idealnym wyborem dla osób chcących zbudować od podstaw lub zmodernizować komputer PC. Najwyższa prędkość odczytu (do 3,470 MB/s dla modelu 2TB) oraz zapisu (do 3,000MB/s dla modelu 2TB) w połączeniu z maksymalnie 2 TB pojemności pozwala na maksymalne skrócenie czasów ładowania, transferu plików czy dostępu do plików. SSD oferuje też współczynnik IOPS na poziomie 560,000 (dla modelu 1 TB), co gwarantuje najwyższą wydajność, sprawną obsługę wielowątkowych aplikacji i wydajną pracę w środowiskach wymagających ogromnej wydajności. Przekłada się to m.in. na szybszy dostęp do plików w wielu lokalizacjach (czyli np. na szybsze ładowanie gry czy zapisanie jej stanu)

Ceny i dostępność

Western Digital prezentuje nowe dyski podczas imprezy PAX South (stoisko #10683) w San Antonio w Teksasie. Dysk WD Black SN750 NVMe SSD oferowany jest z pięcioletnią ograniczona gwarancją lub gwarancją trwałości sięgającą 1200TBW w przypadku modelu 2TB. Dostępny w postaci jednostronnego modułu M.2 2280 dysk WD Black SN750 NVMe SSD dostępny jest w wersjach od 256 GB do 2 TB, w cenie od 79,99 do 499 USD (w zależności od modelu i wersji). Urządzenia dostępne są u autoryzowanych partnerów WD, w sklepach, a także w ofercie integratorów oraz sklepie WD Store. Idealny dla entuzjastów gier czy overclockingu dysk w wersji ze zintegrowanym radiatorem pojawi się w sprzedaży w ciągu 90 dni.

Dodaj komentarz