Które karty NVIDIA RTX w laptopach Lenovo Legion wybierane są najchętniej?

Laptopy Lenovo Legion Y740 w wersji z ekranem o przekątnej 17.3-cala od kilku tygodni są już dostępne w Polsce. Które konfiguracje były najchętniej kupowane przez osoby poszukujące wysokiej wydajności w grach?

Notebooki Lenovo Legion Y740 spotkały się z ciepłym przyjęciem w Polsce. Prezentowane m.in. w trakcie IEM 2019 w Katowicach laptopy zwracają uwagę graczy nie tylko swoim eleganckim wyglądem i kompaktową obudową, ale także najwydajniejszymi na rynku kartami graficznymi z rodziny NVIDIA GeForce RTX. Od kilku tygodni laptopy Legion Y740 sprzedawane są w Polsce – wiemy które warianty gracze wybierają najczęściej.

Największym zainteresowaniem cieszą się laptopy Lenovo Legion Y740 w wersji z procesorem Intel Core i7-8750H, 16 GB RAMu i kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 2060. Aż połowa spośród wszystkich sprzedanych w Polsce laptopów Lenovo Legion Y740 stanowią urządzenia z tym właśnie popularnym układem graficznym. Wyceniony na ok. 7999 złotych model pozwala cieszyć się rozgrywką w rozdzielczości 1920×1080 pikseli w ponad 60, a często nawet 100 klatkach na sekundę, także w grach AAA. Urządzenia osiągają ponad 100 kl./s. w najwyższych detalach w produkcjach takich jak Battlefield V, Overwatch, Darksiders III, Call of Duty Black Ops 4, PUBG i Fortnite. Po podpięciu zewnętrznego monitora laptopy umożliwią komfortową zabawę także w rozdzielczości 2K.

Około 33% sprzedaży wszystkich laptopów Lenovo Legion Y740 to urządzenia z kartami graficznymi NVIDIA RTX 2070 Max-Q. Co szósty gracz decydujący się na zakup Legiona Y740 stawiał natomiast na najwyższą wydajność, gwarantowaną przez układ NVIDIA RTX 2080 Max-Q. Karty wykonane w technologii Max-Q są zoptymalizowane pod kątem jak najwyższej sprawności energetycznej oraz wydajności. Niższe zużycie energii wpływa pozytywnie na obniżenie temperatury pracy podzespołów, a także poprawę kultury pracy laptopa. To właśnie dzięki technologii Max-Q inżynierom Lenovo udało się zmieścić kartę o tak wysokiej mocy obliczeniowej w ważącej zaledwie 2.9 kg, smukłej obudowie wykonanej z aluminium.

Lenovo Legion Y740 z RTX 2080 Max-Q pozwala uzyskać w rozdzielczości Full HD i ultra detalach ok. 75 kl./s. w The Division 2, Far Cry New Dawn oraz Anthem, ok. 55 klatek na sekundę w Metro Exodus i nawet 120 kl./s. w Apex Legends. Laptopy Lenovo Legion Y740 z kartami RTX 2080 Max-Q umożliwiają po podpięciu zewnętrznego monitora granie także w rozdzielczości 4K, w 30-60 klatkach na sekundę, w wielu popularnych tytułach. Taka konfiguracja to także doskonała propozycja dla osób pragnących wykorzystać pełnię potencjału oferowanego przez zastosowaną w laptopie matrycę 144 Hz.

Wszystkie laptopy Lenovo Legion Y740 sprzedawane w Polsce wyposażono w 17.3-calowe ekrany Full HD o częstotliwości odświeżania 144 Hz i jasności 300 cd/m2. Zastosowana w nich technologia NVIDIA G-Sync zapewnia płynniejszy obraz, wolny od tearingu i stutteringu. Laptopy Lenovo Legion Y740 korzystają z przeprojektowanego systemu chłodzenia. Układ ten wyposażono w dwa dodatkowe radiatory oraz asynchroniczne wentylatory, które eliminują zjawisko throttlingu.

Urządzenia dysponują ponadto klawiaturą CORSAIR® z podświetleniem iCue® RGB, która oferuje ponad 16 milionów opcji personalizacji kolorów oraz anti-ghosting, zapobiegający blokowaniu się klawiatury po naciśnięciu kilku klawiszy jednocześnie.

Wszystkie komputery marki Lenovo Legion, także modele Y520 i Y720, objęte są programem Lenovo Premium Care, który określa maksymalny czas naprawy urządzenia w ramach gwarancji na 5 dni roboczych. W razie jego przekroczenia, firma Lenovo zwraca nie tylko równowartość sprzętu, ale także naprawiony sprzęt. Wystarczy zarejestrować produkt na stronie lenovopremiumcare.pl w ciągu 30 dni od daty jego zakupu. Należy to zrobić nie później niż do 31 grudnia 2019 roku, który jest ostatnim dniem trwania promocji. Gwarancja realizowana jest w systemie door-to-door. Reklamacja zgłaszana jest za pośrednictwem specjalnego formularza, a zamówiony przez Lenovo kurier odbiera sprzęt bezpośrednio od użytkownika.

Dodaj komentarz