TRANSCEND CUP 2011 – nowa hala, wielkie emocje

W Ustrzykach Dolnych w dniu 9 września odbyła się pierwsza edycja młodzieżowego międzynarodowego turnieju siatkarskiego Transcend Cup 2011, który uświetnił obchody otwarcia nowej hali sportowo-widowiskowej w tym mieście. Turniej to wynik współpracy globalnego potentata z branży IT firmą Transcend, a klubem sportowym UKS „Orlik” Ustrzyki Dolne. Zaangażowanie sponsora z odległego Tajwanu nadało wydarzeniu bezprecedensowy wymiar.

W finałowym spotkaniu zmierzyła się drużyna gospodarzy UKS „Orlik” Ustrzyki Dolne z UKS „San” Lesko, z którego zwycięsko wyszli goście 2:0. W meczu o trzecie miejsce ukraińska “Sparta” Sambor pokonała po zaciętej rozgrywce 2:1 siatkarzy ze słowackiej Sniny.

Transcend z siedzibą na Tajwanie jest producentem akcesoriów komputerowych takich jak dyski zewnętrzne, pendrive’y czy karty pamięci. Produkty tej marki można nabyć na całym świecie. Na pozór trudno można było się spodziewać, że tego typu korporacja, mogłaby zaangażować się w tak lokalne wydarzenie.

Transcend CUP

Jako firma o globalnym zasięgu, uważamy, że wsparcie lokalnych inicjatyw jest częścią naszej misji – mówi regionalny menedżer Transcenda na Europę Leslie Chen – Dotyczy to szczególnie takich wydarzeń jak turniej w Ustrzykach Dolnych, które leżą u styku granic trzech państw. Chcemy pokazać, że wartości związane ze sportową rywalizacją i aktywnym trybem życia nie znają żadnych limitów i warto je promować na całym świecie – dodaje Chen.

Andrzej Steciuk, prezes współorganizatora turnieju, klubu UKS “Orlik” nie ukrywał radości z przebiegu imprezy: To dla nas wszystkich jest coś nowego. Impreza sponsorowana przez Transcend zgromadziła pełną halę kibiców, żywiołowo reagujących na grę młodych siatkarzy. Otwartość i zaangażowanie naszego partnera pokazują, że nie tylko największe imprezy mogą liczyć na wsparcie globalnych marek. Wierzę, że sukces tego turnieju pokazał, że w sport i dobrą zabawę warto jest inwestować.

Pomiędzy spotkaniami dodatkowe atrakcje czekały przybyłą na turniej publiczność w postaci konkursów z nagrodami ufundowanymi przez sponsora. Ochotnicy zmagali się m. in. w konkurencji na jak najdalszy serwis czy przebijanie piłek przez siatkę na czas.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane dla wszystkich zawodników przez firmę Transcend, odebrane zostały 11 września podczas centralnych uroczystości otwarcia hali w Ustrzykach Dolnych.

Patronat medialny nad imprezą objęły Gazeta Codzienna Nowiny, portal Nowiny24.pl, Polskie Radio Rzeszów, portal siatka.org, Gazeta Bieszczadzka, Nasze Połoniny, Super Nowości oraz portale podkarpacie24.pl, bieszczady24.pl i esanok.pl

Dodaj komentarz