Logitech TV Cam for Skype – do zobaczenia w wielkim formacie!

 

Firma Logitech zaprezentowała nową kamerę internetową – TV Cam. Premierowe urządzenie to kolejny krok do poprawienia wygody i jakości internetowych połączeń wideo. Produkt ten będzie dostępny w Europie już w listopadzie.

Logitech TV Cam for Skype to kamera, która pozwala na nawiązywanie i odbieranie połączeń w jakości HD 720p wideo na wybranych telewizorach Panasonic VIERA® z funkcją Connect™ i programem Skype. Instalacja urządzenia nie wymaga dodatkowego oprogramowania, wystarczy podłączyć kamerę do  telewizora Panasonic Viera z funkcją Connecti aplikacją Skype oraz dostępem do internetu o prędkości
co najmniej 1 Mbps, aby rozpocząć wideo rozmowę w rozdzielczości HD.

logitech TVCam

Często zdarza się, że bardzo rzadko mamy okazje, żeby zobaczyć przyjaciół lub krewnych mieszkających w innym mieście. Teraz nie musimy już czekać na święta czy letnie wakacje, aby z nimi porozmawiać twarzą w twarz powiedział Kevin Simon, director of product management for Logitech’s Digital Home GroupCieszymy się, że dzięki współpracy z partnerami takim, jak Panasonic i Skype, umożliwiamy coraz większej liczbie naszych klientów dostęp do wideorozmów dodał.

Logitech TV Cam for Skype’a, dzięki zastosowaniu optyki Carl Zeiss oraz technologii Crystal Logitech Fluid™, oferuje ostry obraz i czyste kolory. Nowe urządzenie to także jakość HD 720p, 78-stopniowy szerokokątny obiektyw oraz dwa cyfrowe mikrofony kierunkowe, które w znaczący sposób wpływają na obniżenie poziomu szumów i echa. Jest to idealne połączenie dla wszystkich tych użytkowników, którym zależy
na wygodnych i szybkich wideo rozmowach.

Funkcja VIERA Connect rewolucjonizuje sposób w jaki konsumenci używają telewizorów powiedział Fabien Roth, General Manager – Head of TV Group, Panasonic Marketing Europe. Współpraca ze Skype i Logitech pozwoli nam w pełni zademonstrować możliwości platformy VIERA Connect i pokazać, że telewizor VIERA jest nie tylko idealnym centrum domowej rozrywki, ale także platformą do komunikacji z rodziną i przyjaciółmi. Teraz nasze wideorozmowy mogą toczyć się w naprawdę dużym formacie – dodał.

Logitech TV Cam

Logitech TV Cam for Skype umożliwia zawiązanie połączenia z telewizorem wyposażonym w analogiczne rozwiązanie, a także komputerem PC oraz Mac czy iPhone’em™lub smartfonem posiadającymi mobilną wersje programu Skype™.

Dostęp do szerokopasmowego internetu jest niezbędny do korzystania z rozwiązania VIERA Connect. Podstawowe funkcje tego rozwiązania są dostępne bezpłatnie. Jeśli chcemy rozszerzyć możliwości wystarczy skorzystać z dodatkowych aplikacji i programów dostępnych na VIERA Connect Market. Usługa ta zostanie uruchomiona w Europie jeszcze w tym roku.

TV Cam for Skype’a jest jednym z wielu dostępnych na rynku produktów firmy Logitech w pełni kompatybilnych z telewizorami Panasonic VIERA z funkcją Connect.

Cena i dostępność

Logitech TV Cam for Skype będzie dostępna na europejskich rynkach od listopada 2011 roku w sugerowanej przez producenta cenie detalicznej 599,99 PLN. Więcej informacji na temat nowości Logitech znajduje się na stronie internetowej www.logitech.com.

Dodaj komentarz