W pełni funkcjonalny PC o grubości 2,2cm – SAPPHIRE Edge HD3

W ofercie firmy SAPPHIRE pojawił się nowy model miniaturowego komputera:  Edge HD3 – następca docenionego przez dziennikarzy i użytkowników Edge HD2. Sprzęt oparty jest na nowoczesnym układzie AMD APU, który oferuje bardzo dobrą wydajność przy niewielkim poborze energii. Jednocześnie SAPPHIRE Edge HD3 zachowuje ten sam rozmiar co poprzednicy. Stylowe, dobrze prezentujące się na biurku urządzenie wielkości książki małego formatu można wygodnie przenieść w torebce lub plecaku i w ciągu kilku chwil zapewnić mu gotowość do pracy na dowolnym stanowisku wyposażonym w telewizor lub monitor.

SAPPHIRE Edge HD3 wyposażony został w układ AMD E-450 (Brazos). Jednostka ta należy do dużej rodziny AMD Fusion. W skład monolitycznego układu, oprócz 2-rdzeniowego procesora, wchodzi również karta graficzna zgodna z DirectX 11Radeon HD 6320 (80 jednostek wykonawczych), który dystansuje typowe w tej klasie rozwiązania zintegrowane.

Oprócz technologii AMD APU, SAPPHIRE zapewnił swojemu najnowszemu mini-PC 4GB pamięci DDR3, dysk twardy 320GB, moduł Wi-Fi i LAN, a także 2 gniazda USB 3.0 oraz tyle samo gniazd USB 2.0.  Na tylnym panelu znalazły się także niezbędne porty audio. Ponadto, dzięki interfejsowi HDMI i wsparciu technologii AMD APU możliwe jest płynne wyświetlanie materiału H.264 w jakości full HD (1920×1080). Producent dołączył także do zestawu zarówno kabel HDMI, jak również adapter HDMI-DVI. Dodatkowo w sprzęcie zamontowano gniazdo Kensington Lock, które pozwala zamocować linkę zabezpieczającą go przed kradzieżą.

SAPPHIRE EDGE HD3 pobiera nawet 10-krotnie mniej energii elektrycznej niż typowy PC – tj. około 30W pod obciążeniem. Co więcej, średnio kilkanaście wat poboru energii to wynik lepszy od osiąganego w tym zakresie przez wiele notebooków. Mini komputer firmy SAPPHIRE stanowi więc świetną alternatywę zarówno dla odbiorców indywidualnych ceniących ekologiczne rozwiązania i dysponujących ograniczoną przestrzenią roboczą, jak również dla firm, które chcą zredukować coraz większe koszty eksploatacji urządzeń elektronicznych.

SAPPHIRE EDGE HD3 sprawdzi się nie tylko w standardowych zastosowaniach w domu i w biznesie. Miniaturowy komputer bardzo dobrze spełni swoją rolę w bibliotekach, gdzie ciche i oszczędne urządzenia  o niewielkich rozmiarach są szczególnie poszukiwane jako alternatywa dla głośnych i wielkich komputerów klasy PC.

Zalety mobilnego mini-PC EDGE HD3 odkryją także fani gier sieciowych, których wydajne działanie gwarantuje zintegrowany układ APU. Lekkie urządzenie firmy SAPPHIRE można łatwo przenieść i cieszyć się wspólną rozgrywką w dowolnym pomieszczeniu.

Mini-PC SAPPHIRE EDGE HD3 jest kompatybilny z systemami Microsoft Windows 7, Vista oraz XP. Producent zapewnia użytkownikom  wszystkie niezbędne sterowniki na płycie CD dołączonej do zestawu.

Specyfikacja:

 

Model SAPPHIRE Edge HD3
Procesor AMD APU E450 1,6GHz
Chipset AMD Hudson-M1 (A50M)
Pamięć 4GB DDR3 So-DIMM
Dysk twardy 320GB SATA 2,5”
Karta graficzna AMD Radeon HD 6320
Moduł LAN 10/100/1000Mbps
Moduł Wi-Fi 802.11b/g/n
I/O 1 x VGA (D-Sub)

1 x HDMI

1 x RJ-45

2 x USB 3.0

2 x USB 2.0

1 x Audio-in

1 x Line-out

Dołączone akcesoria 1 x kabel HDMI

1 x adapter HDMI-DVI

1 x kabel zasilający

1 x zasilacz

1 x podstawka

1 x płyta CD ze sterownikami

1 x instrukcja szybkiej instalacji

System operacyjny FreeDOS
Zasilacz 65W 100~240V 50/60Hz, 19V~3.42A
Wymiary 193mm (W) x 148mm (S) x 22mm (G)
Waga 530g

Gwarancja i cena:

 

Sugerowana ceny detaliczna za mini-PC Edge HD3 wynosi 1449 zł brutto. Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz