SteelSeries oraz Major League Gaming prezentują Mysz Steelseries Sensei Mlg Edition

SteelSeries (wiodący producent profesjonalnego sprzętu dla graczy) oraz Major League Gaming (MLG, największa światowa liga gier komputerowych) zaprezentowali mysz SteelSeries Sensei MLG Edition Gaming Mouse. Będzie to oficjalna, licencjonowana mysz Major League Gaming, która zaoferuje graczom najlepsze parametry techniczne, a także atrakcyjne wzornictwo oraz wykończenie stworzone w oparciu o sugestie społeczności MLG (zebrane od uczestników MLG Winter Tournament w Columbus).

Podstawowym atutem myszy SteelSeries Sensei MLG Edition Gaming Mouse jest wbudowany 32-bitowy procesor ARM, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie zaawansowanych obliczeń SteelSeries ExactTech bezpośrednio w urządzeniu, bez konieczności instalowania w systemie sterowników (co jest kluczowe dla graczy korzystających z komputerów dostarczanych przez organizatorów turniejów). Zmiany w konfiguracji myszy można wprowadzać bez korzystania z komputera, dzięki umieszczonemu na niej wyświetlaczowi LCD. Najnowocześniejszy sensor laserowy umożliwia zwiększenie współczynnika CPI (Counts per Inch) z 8,200 do 16,400 DCPI.

Pierwszymi osobami, które będą mogły z bliska przyjrzeć się nowej myszy oraz złożyć zamówienie na nią, będą goście imprezy MLG Spring Championship, która odbędzie się w kalifornijskim Anaheim w dniach 8-10 czerwca 2012. Cenę urządzenia, które do sprzedaży trafi w sierpniu, ustalono na 440 zł.

Mysz SteelSeries Sensei MLG Edition Gaming Mouse przeznaczona jest zarówno dla graczy prawo-, jak i leworęcznych. Jej obudowę wykonano z metalu z pokryciem antypoślizgowym – umieszczono też na niej trzy podświetlone elementy (które mogą wyświetlić 16,8 mln kolorów, pulsujących w czterech trybach). Mysz jest kompatybilna zarówno z systemami z rodziny Windows, jak i Mac OS X – dzięki oprogramowaniu SteelSeries Engine użytkownicy mogą dostosować każdy aspekt ustawień do swoich preferencji.

“Nawiązaliśmy współpracę ze SteelSeries, ponieważ znamy ich znakomite produkty dla graczy. Jesteśmy podekscytowani mogąc wprowadzić na rynek mysz Sensei MLG Edition, stworzoną z wykorzystaniem najnowocześniejszych komponentów i technologii – to propozycja dla graczy szukających najlepszego produktu, który pomoże im w osiąganiu najlepszych wyników” – powiedział Sundance DiGiovanni, CEO i współzałożyciel Major League Gaming.

“To urządzenie powstało z myślą o profesjonalnych zawodnikach, którzy biorą udział w turniejach MLG oraz wszystkich graczach i fanach, którzy śledzą te rozgrywki i trenują z myślą o osiąganiu najlepszych wyników. Wierzmy, że społeczność gromadzi doskonałych graczy, skupionych na rywalizacji – cieszymy się, że możemy dostarczyć im najszybszą, najbardziej konfigurowalną i po prostu najlepszą mysz” – dodał Kim Rom, szef marketingu SteelSeries.

Pełna konfiguracja

Mysz SteelSeries Sensei MLG Edition Gaming Mouse wyposażona jest w nowoczesny, 32-bitowy processor ARM, gwarantujący zarówno szybkość, jak i precyzję. Doskonały sensor laserowy czyni ją najszybszą na rynku, zaś możliwość precyzyjnego określenia współczynnika CPI (od 1 do 8,200) oraz funkcja Double CPI, pozwalająca na zwiększenie CPI do 16,400 CPI sprawiają, że jest to doskonała mysz do systemów wielomonitorowych. Sensor laserowy charakteryzuje się korelacją obrazu na poziomie 10,8 MP, możliwością przechwytywania 12,000 klatek na sekundę oraz śledzenia ruchu z prędkością 150 cali na sekundę.

Zastosowano w niej również unikalne rozwiązanie – wbudowany ekran LCD oraz menu umożliwiające szybkie i wygodne konfigurowanie myszy i przełączanie profili bezpośrednio z poziomu urządzenia. Wszystkie obliczenia SteelSeries ExactTech – np. ExactSens, ExactAccel oraz ExactAim – mogą być wykonywane bezpośrednio w urządzeniu, co sprawia, że mysz jest absolutnie wolna od wszelkich zakłóceń (interpolacji, extrapolacji, opóźnień) i nie zużywa żadnych zasobów komputera. Wszystko to powoduje, że skonfigurowanie myszy podczas turnieju odbywa się błyskawicznie i bez problemów. Użytkownik może również tworzyć grafiki, które będą wyświetlane na ekranie – mogą to być np. nazwy lub logotypy drużyn.

Zoptymalizowany projekt, ergonomiczny chwyt

Obudowę myszy stworzono w oparciu o opinie członków społeczności MLG – mysz doskonale odpowiada zarówno graczom prawo-, jak i leworęcznym, zaś jej powierzchnia pokryta jest ciemnym metalem gwarantującym pewny chwyt. Na obudowie ergonomicznie rozmieszczono 8 przycisków, do których łatwy dostęp mają użytkownicy preferujący wszystkie podstawowe typy chwytu (palm, claw oraz swipe). Mysz ma trzy podświetlone obszary – rolkę, wskaźnik CPI oraz logo MLG (Sensei MLG Edition oferuje 16,8 mln kolorów, cztery poziomy podświetlenia + funkcja wyłączenia światła). Domyślnie włączone jest podświetlenie w kolorach nawiązujących do MLG – rolka na niebiesko, logo na czerwono, zaś wskaźnik CPI – na biało. Poszczególne kolory mogą zostać wykorzystane do sygnalizowania aktywności różnych profili, identyfikowania drużyn itp.

Mysz podłącza się do komputera za pośrednictwem kabla USB z pozłacanym wtykiem, pokrytym podwójną warstwą plecionego nylonu (czarnego, z czerwono-biało-niebieskimi akcentami). Kabel jest wzmocniony, tak, by bez problemu przetrwał najtrudniejsze turniejowe zmagania.

Siła SteelSeries Engine

Właściciel SteelSeries Sensei MLG Edition Gaming Mouse może z powodzeniem konfigurować wszystkie ustawienia z poziomu urządzenia – ale można do tego wykorzystać również oprogramowanie SteelSeries Engine. To do użytkownika należy decyzja co i jak zechce skonfigurować – SteelSeries Engine dostarcza mu po prostu wszystkich niezbędnych narzędzi. Oprogramowanie to pozwala na:

– łatwe modyfikowanie ustawień, z wykorzystaniem techniki “przeciągnij i upuść”, wygodną nawigację pomiędzy poszczególnymi sekcjami oraz system wskazówek.

– tworzenie profilu. Użytkownik może stworzyć dowolną liczbę profili ustawień (np. dla różnych postaci, gier, programów czy zawodników) i wygodnie przełączać się pomiędzy nimi.

– udoskonalanie ustawień poprzez statystyki. Użytkownicy mogą nagrywać sesje i dzięki statystykom sprawdzać, jak mogą udoskonalić układ przycisków, makra (z wykorzystaniem tzw. heatmapy)

– korzystanie z pełnej wolności w grze. SteelSeries Engine czyni Sensei MLG Edition w 100% konfigurowalną. Oprogramowanie to potrafi nawet rozpoznać jaka gra jest uruchomiona i automatycznie zaproponować graczowi optymalny dla niej profil.

Aby zagwarantować najwyższą jakość we wszystkich typach rozgrywek, firma SteelSeries zaprosiła do prac nad nią czołowych graczy i drużyny specjalizujące się w grach StarCraft® II, Counter-Strike®, QUAKE® Live, DotA™, League of Legends™, Heroes of Newerth™, WarCraft® III oraz Doom®. Pomogli oni w testowaniu oraz opracowaniu finalnego kształtu urządzenia – ich wskazówki dotyczyły każdego aspektu Sensei MLG Edition, od obudowy, po szczegóły oprogramowania. Ta mysz jest efektem wielu godzin rozgrywki.

Więcej informacji o myszy Sensei MLG Edition znaleźć można na stronie

http://steelseri.es/mlgsensei. Informacji o turniejach i transmisji z zawodów MLG szukać należy na stronie http://www.majorleaguegaming.com, zaś najświeższych doniesień o SteelSeries –

w serwisach Facebook oraz Twitter.

Dodaj komentarz