TRANSCEND RDF5 – podręczny czytnik kart SD z USB 3.0

Firma TRANSCEND informuje o wprowadzeniu na rynek miniaturowego czytnika kart pamięci z interfejsem USB 3.0. Urządzenie wielkości kciuka pozwoli na odczyt kart z rodziny SD, w tym kart z najwyższą obecnie klasą szybkości UHS-I.

Czytnik RDF5 posiada dwa sloty: jeden na karty SDHC i SDXC oraz jeden na karty microSD, microSDHC i microSDXC. Zastosowanie interfejsu USB 3.0 w czytniku pozwoli na nawet dziesięciokrotnie szybsze przenoszenie danych niż w przypadku standardu USB 2.0, z którym czytnik RDF5 jest również kompatybilny.

Podręczny czytnik waży jedynie 18 gramów oraz ma wymiary 56 mm x 24 mm x 8,9 mm. Na obudowie RDF5 znajduje się dioda LED informująca o obecności karty w slocie, a także o dokonywanym w danym momencie transferze plików.

Czytnik RDF5 dedykowany jest użytkownikom operującym plikami o dużych pojemnościach, jak na przykład wysokiej jakości zdjęcia czy filmy. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii w kompaktowej obudowie, urządzenie dobrze nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i profesjonalnego.

Firma TRANSCEND udostępnia do swoich produktów oprogramowanie RecoverX, które pozwala na łatwe przywrócenie przypadkowo usuniętych plików.

Dostępność i cena:

Sugerowana cena detaliczna czytnika RDF5 to 28 PLN.

Gwarancja:

Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją producenta.

Specyfikacja:

Model RDF5
Interfejs USB 3.0/2.0
Wymiary (dł. x szer. x wys.) 56 mm × 24 mm × 8,9 mm
Waga 18 g
Wspierane standardy kart SDHC/SDXC (UHS-I), microSD, microSDHC, microSDXC (UHS-I)
Dodatkowe oprogramowanie RecoverX
Wymagania systemowe

Komputer stacjonarny lub notebook z portem USB 3.0 (dla pełnej wydajności) lub USB 2.0

– Microsoft Windows XP SP3
– Microsoft Windows Vista
– Microsoft Windows 7
– Mac OS 10.2.8 lub nowszy (USB 2.0)
– Linux Kernel 2.6.3 lub nowszy (USB 2.0)

Dodaj komentarz