Nowy wymiar rozrywki – pierwszy odtwarzacz multimedialny 3D firmy HDI DUNE

Firma HDI DUNE, producent wysokiej jakości sieciowych odtwarzaczy multimedialnych, wprowadza na rynek pierwszy model z serii 3D, będący ulepszoną wersją popularnego TV-301. DUNE HD TV-303D wyposażony został w nowoczesny procesor Sigma Designs 8672/8673 oraz port HDMI w wersji 1.4a dzięki czemu możliwe jest odtwarzanie treści 3D w formatach MVC (Multiview Video Coding), SbS (Side by Side) i TaB (Top and Bottom).

Producent postanowił również podwoić ilość pamięci RAM do 512 MB w stosunku do poprzedniego modelu TV-301. Nowy odtwarzacz bez problemu radzi sobie z plikami wideo w jakości Full HD o wskaźniku bitrate większym niż 50 Mbit/s, a także z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC.

DUNE HD TV-303D posiada kieszeń z funkcją hot-swap, dzięki czemu użytkownik może wymieniać 2,5” dyski SATA nawet podczas pracy urządzenia. Na bocznym panelu odtwarzacza znajduje się czytnik kart pamięci SD/SDHC, a dwa porty USB 2.0 pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych oraz innych urządzeń magazynujących.

Producent wyposażył DUNE HD TV-303D w port  USB 3.0 Slave, zapewniający szybki przepływ danych oraz umożliwiający użytkownikowi łatwe kopiowanie plików z komputera do zamontowanego w odtwarzaczu dysku. Do zestawu dołączono również kabel USB 3.0 slave-host.

Z tyłu obudowy, oprócz portu HDMI 1.4a, znalazły się również złącza komponentowe i kompozytowe (przez przejściówkę), optyczne złącze audio S/PDIF, a nawet port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może schować odtwarzacz do szafki i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni.

DUNE HD TV-303D jest wyposażony w złącze Gigabit Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n, dlatego urządzenie może odtwarzać pliki bezpośrednio z sieci lokalnej, jak również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły UPnP, SMB i NFS.

Dzięki ulepszonemu oprogramowaniu odtwarzacz DUNE pozwala na oglądanie telewizji (IPTV, OTT, VOD)
i słuchanie radia przez Internet. Umożliwia także korzystanie z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (opcjonalnie), przeglądanie stron internetowych, pobieranie plików z sieci torrent, korzystanie z popularnych serwisów, takich jak Facebook, YouTube oraz Twitter i pozwala na obsługę biblioteki multimediów z poziomu urządzenia wyposażonego w system Android.

Specyfikacja:

 

Model Dune HD TV-303D
Procesor wideo Sigma Designs 8672/8673
Pamięć RAM 512 MB
Odtwarzacz sieciowy Odtwarza pliki z sieci lokalnej, komputera lub NAS (UPnP, SMB, NFS, HTTP)
Złącza – 2 złącza USB2.0 (1 na tylnim panelu, 1 z boku),

– złącze Gigabit Ethernet,

– HDMI 1.4a,

– wyjścia kompozytowe i komponentowe,

– optyczne wyjście audio,

– USB 3.0 slave,
– port IR Extender,

– slot na karty SD/SDHC.

Obsługiwane formaty wideo MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
Obsługiwane formaty audio MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), WV Pack, Ogg/Vorbis, WAV, AC3, AAC
Obsługiwane pliki graficzne JPG, BMP, GIF, PNG
Wymiary 16 cm x 11,5 cm x 3,6 cm


Gwarancja i cena:

Sugerowana cena detaliczna brutto odtwarzacza Dune HD TV-303D wynosi 729 zł.

Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz