IVR – M1 – wielofunkcyjny rejestrator dźwięku

W sprzedaży pojawił się wysokiej klasy rejestrator dźwięków IVR – M1, który jest następcą modelu Iriver VR1. Jak zapewnia producent, urządzenie to, jest czymś znacznie więcej niż zwykłym dyktafonem. Dzięki formatowi Linear PCM, rejestracja odbywa się bowiem, bez kompresji.

Urządzenie wyposażono we wbudowany stereofoniczny mikrofon. Dzięki wzmacniaczowi mikrofonowemu, który ma oddzielne układy dla lewego i prawego pasma rejestrator może wiernie odwzorowywać rzeczywistość. Ponadto model dysponuje takimi funkcjami jak: automatyczny pomiar głośności, wyciszanie szumów, nagrywanie aktywowanym głosem, nagrywanie z timerem czy komunikaty głosowe.

Według producenta, rejestrator przyda się nie tylko reporterom czy studentom ale również i pasjonatom przyrody nagrywającym dźwięki natury, czy odgłosy zwierząt. IVR-MI umożliwia także słuchanie muzyki w formacie mp3/wma a także słuchanie stacji radiowych i nagrywanie ulubionych audycji.

Czas pracy rejestratora na jednym zestawie baterii wynosi 55h, a łatwość ich wymiany – gdyż są to zwykłe baterie alkaliczne typ AAA – umożliwia szybkie kontynuowanie nagrania. Producent prócz wbudowanej pamięci 8GB zaopatrzył sprzęt także w słot na karty microSD, dzięki czemu nie jesteśmy skazani na ewentualny problem z szybkim zapełnieniem miejsca.

Urządzenie z polskim interfejsem (jeden z 31 dostępnych języków) jest już dostępne w sprzedaży w Polsce a jego cena to 599 zł brutto dla klienta końcowego.

Dodaj komentarz