Monitor ASUSA dla profesjonalistów

 

Przy edycji zdjęć lub projektowaniu graficznym monitor odgrywa bardzo istotną rolę. Kluczowe jest dokładne odwzorowanie kolorów i prawidłowe przejścia tonalne. Większość tradycyjnych monitorów nie posiada tak wysokich parametrów. Dlatego osoby zajmujące się zawodowo fotografią czy grafiką sięgają po monitory przygotowane z myślą o zastosowaniach profesjonalnych. Wśród monitorów firmy ASUS to monitory z serii ProArt. Już wkrótce dołączy do nich nowy 24-calowy model – PA249Q, fabrycznie kalibrowany pod kątem jak najwierniejszego odwzorowywania barw.

ASUS PA249Q ProArt to profesjonalny, 24-calowy monitor o rozdzielczości 1920 x 1200 i proporcjach obrazu 16:10. Wykorzystuje technologię IPS zapewniającą 178-stpniowy kąt widzenia oraz pozwala użytkownikom dopasować jakość obrazu do indywidualnych potrzeb za pomocą autorskich funkcji.

Najwyższa precyzja

Monitor ASUS PA249Q ProArt dysponuje sześcioosiową regulacją barw, co przekłada się na niezwykle dokładne pokrycie przestrzeni kolorów – w Adobe Wide Gamut RGB – 99%, sRGB – 100%, a 120% w NTSC. Dodatkowo obsługuje 10-bitową głębię kolorów. W praktyce oznacza naturalne przejścia pomiędzy różnymi odcieniami. Jasność obrazu sięga 350cd/m², a kontrast jest na poziomie 80 000 000:1 przy wykorzystaniu technologii ASUS Smart Contrast Ratio.

Nowa generacja Technologia AH-IPS

W urządzeniu zastosowano technologię AH-IPS (Advanced High-Performance In-Plane Switching), która zmniejsza zużycie energii, dba o lepszą precyzję kolorów i jaśniejszy obraz. Zestaw ekskluzywnych funkcji umożliwia profesjonalistom uzyskanie najlepszych rezultatów. ASUS QuickFit Virtual Scale wyświetla obrazy w rzeczywistej wielkości. Dzięki temu można je dokładnie sprawdzić przed rozpoczęciem drukowani. Z kolei, technologia ASUS Splendid™ Video Intelligence automatycznie dostosowuje ustawienia ekranu, dostarczając najlepszą jakość obrazu. Te, jak i inne aplikacje są dostępne z poziomu przyjaznego dla użytkownika interfejsu. PA249Q pozwala też zaprogramować skróty do najczęściej używanych funkcji. Eliminuje to potrzebę przechodzenia do menu za każdym razem, gdy chcemy z nich skorzystać.

Dwa obrazy na ekranie


Porty DisplayPort, HDMI, DVI-D i D-Sub umożliwiają wyświetlanie obrazu z dwóch różnych źródeł. Tryb picture-in-picture wyświetla zawartość z drugiego źródła w jednym z rogów ekranu, a tryb picture-by-picture rozdziela ekran na połowę i wyświetla jednocześnie zawartość z dwóch źródeł obok siebie.

PA249Q posiada również cztery porty USB 3.0, które są 10-krotnie szybsze, niż USB 2.0 przy kompatybilnych urządzeniach. Monitor zamontowany jest na uniwersalnej podstawce umożliwiającej regulację kąta nachylenia, obrotu, osi i wysokości.

Monitory ASUS ProArt otrzymały wyróżnienia podczas 2012 Good Design Awards i 2013 CES Innovation Awards.

Dodaj komentarz