PHILIPS prezentuje 24-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor i matrycą AMVA

Firma MMD, która zajmuje się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, wprowadza na polski rynek 24-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor oraz matrycą AMVA. 241P4QRYES należy do profesjonalnej serii monitorów PHILIPS i przeznaczony jest głównie dla użytkowników dbających o ergonomię pracy biurowej, a zwłaszcza odpowiednią postawę podczas korzystania z komputera. To pierwszy monitor z czujnikiem ErgoSensor oparty na panelu AMVA o wysokim typowym współczynniku kontrastu 3 000:1 oraz niskim, jak na ten rodzaj matrycy, czasie reakcji wynoszącym 4 ms.

Czujnik ErgoSensor   prawidłowa sylwetka i mniejsze zużycie energii
ErgoSensor na bieżąco monitoruje czas spędzony przed ekranem oraz postawę użytkownika. Kamera, która oparta jest na matrycy CMOS, wykrywa zakres ruchów, odległość oczu od monitora oraz położenie szyi użytkownika. W momencie, gdy użytkownik znajduje się w nieodpowiedniej odległości lub przechyla głowę pod kątem większym niż 15°, na ekranie wyświetla się komunikat, który zachęca do zmiany dystansu lub wyprostowania głowy. Dzięki odpowiedniemu komunikatowi użytkownik jest również informowany o konieczności zrobienia przerwy w przypadku pracy trwającej dłużej niż godzinę.

 

Czujnik ErgoSensor pozwala również na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej dzięki funkcji automatycznego przyciemniania wyświetlacza i przechodzenia w tryb gotowości w momencie oddalenia się użytkownika od ekranu.

Ergonomia w miejscu pracy
Skąd wziął się zamysł stworzenia monitora z czujnikiem ErgoSensor? Okazuje się, że 80 procent pracowników biurowych deklaruje, że zdarzyło im się odczuwać zmęczenie oraz dolegliwości bólowe po całym dniu spędzonym przed komputerem (badania przeprowadzone przez firmę MMD w Niemczech, Danii oraz Szwecji).

 

„Nasz nowy 24-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor potwierdza wkład firmy MMD w rozwój ergonomii miejsc pracy. Z badań, które przeprowadziliśmy wynika, że jest jeszcze wiele elementów, które można poprawić, aby zadbać o zdrowie i dobre samopoczucie zatrudnionych. Dla nas jest to bardzo istotny temat. W nowoczesnych środowiskach pracowniczych nie ma miejsca na spadki wydajności związane z nieprzystosowanym stanowiskiem, a jak wiadomo lepsza ergonomia miejsca pracy to wyższa produktywność. Pieniądze zainwestowane w odpowiednio wyposażone biuro zwracają się bardzo szybko.” – tłumaczy wiceprezes firmy MMD w Europie, Thomas Schade.

Parametry techniczne

Dzięki stabilnej podstawie monitora (SmartErgoBase) użytkownik może regulować wysokość do 130 mm, pochylać ekran w zakresie 25° oraz obracać do 65° w prawo lub w lewo. Funkcja autopivot pozwala na obrócenie ekranu o 90° – wtedy też obraz automatycznie dostosowuje się do orientacji pionowej.

Matryca AMVA charakteryzuje się szerokimi kątami widzenia wynoszącymi 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Za pomocą funkcji SmartImage użytkownik może korzystać z predefiniowanych trybów wyświetlania obrazu, m.in. Biuro, Zdjęcia, Film, Gra czy tryb Ekonomiczny. Dzięki oprogramowaniu SmartControl Premium możliwe jest także ręczne ustawianie parametrów obrazu.

24-calowy monitor z czujnikiem ErgoSensor wyposażony jest w głośniki oraz złącza: Display Port, DVI-D (z HDCP), D-Sub, cztery porty USB 2.0, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe. Pozwala to na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń, np. odtwarzacza Blu-ray, kamery internetowej, napędów przenośnych czy drukarki oraz korzystanie z nich bez potrzeby przepinania kabli.

PHILIPS 231P4QRYES przystosowany jest także do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100 x 100 mm.

 

Energooszczędność monitora oraz dbałość producenta o aspekty ekologiczne potwierdzają certyfikaty EnergyStar 6.0, EPEAT Gold, RoHS i TCO Edge. Model ten pobiera zaledwie 21,6 W w normalnym trybie pracy.

Monitor waży 5,3 kg przy wymiarach 565 × 521 × 220 mm (z podstawą).

 

Specyfikacja:

 

Model 241P4QRYES
Rozmiar panelu 23” (58,4 cm)
Typ panelu AMVA
Podświetlenie Białe diody LED
Natywna rozdzielczość 1920×1080 (60 Hz)
Kąt widzenia 178º (w poziomie) / 178º (w pionie)
Maksymalna jasność 250 cd/m²
Typowy współczynnik kontrastu 3 000:1
Szczytowy kontrast dynamiczny 20 000 000:1
Wielkość piksela 0,276 mm
Maks. liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln
Czas reakcji SmartResponse 4 ms (GtG)
Wejście sygnału DisplayPort, DVI-D (z HDCP), D-Sub
Inne udogodnienia Czujnik ErgoSensor

Wbudowane głośniki, 2×1,5 W

4 porty USB 2.0

Pochylenie -5/20°
Obracanie 65° w prawo lub w lewo, 90° w pionie
Regulacja wysokości W zakresie do 130 mm
Zużycie energii tryb włączony: 21,6 W

tryb gotowości: 0,2 W

tryb wyłączenia: zerowy pobór energii za pomocą przełącznika Zero

Certyfikaty i atesty Energy Star 6.0, EPEAT Gold, RoHS, TCO Edge

 

Gwarancja i cena:


Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora PHILIPS 241P4QRYES wynosi 1499 brutto. Urządzenie objęte jest trzyletnią gwarancją producenta w systemie door to door.

Dodaj komentarz