MID706S – Odświeżona wersja popularnego tabletu Manty trafiła do sklepów

Firma Manta wprowadziła na rynek nową, odświeżoną wersję swojego bardzo popularnego urządzenia z serii PowerTab. MID706S to dwurdzeniowy, siedmiocalowy tablet, który teraz wzbogacił się o eleganckie etui, gumowaną tylną obudowę oraz szereg całkowicie nowych aplikacji, jeszcze bardziej rozbudowujących funkcjonalność urządzenia.

Poprzednia wersja tabletu zdobyła sobie uznanie rzeszy użytkowników dzięki wyjątkowo korzystnemu stosunkowi ceny do parametrów urządzenia. MID706S korzysta z dwurdzeniowego procesora Rockchip RK3168 Cortex-A9 Dual Core o częstotliwości taktowania 1.2 GHZ, wspieranego akceleratorem graficznym Mali-400 Quad Core. Oba zapewnią bardzo dobre osiągi zarówno w grach jak i aplikacjach multimedialnych. Ekran posiada rozdzielczość 1024×600 oraz dotykowy Multi Touch, a dzięki wykorzystanym podzespołom zapewnia jasny, kontrastowy obraz, szeroki kąt widzenia oraz przyjemną reprodukcje barw. Do dyspozycji użytkownika oddany zostaje 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci flash, którą można rozbudować o kolejne 32GB przy użyciu kart micro SD.

Kolejna rzeczą odróżniająca MID706S od swojego poprzednika jest wyposażenie urządzenia w najnowszą wersja systemu Android, oznaczoną numerem 4.2. To oprogramowanie w połączeniu z użytym hardware-em sprawia, że tablet ten doskonale nadaje się do szeregu zastosowań, zarówno w przypadku użytkowników domowych, jak i tych, którzy szykują narzędzia będącego pomocą przy wykonywaniu obowiązków zawodowych. MID706S doskonale radzi sobie z odtwarzaniem filmów i muzyki, przeglądaniem zdjęć, czy uruchamianiem gier dostępnych w sklepie Google Play. Równie dobrze radzi sobie też z przeglądaniem plików pdf, czy maili, dzięki czemu może być idealnym mobilnym biurem, które zawsze można zabrać ze sobą.

Wbudowana kamera wzbogaca tablet o funkcje rejestrowania zdjęć i materiałów wideo, a port USB 2.0 pozwala na podłączenie zewnętrznych modemów 3G. Jeżeli tablet MID706S znajduje się w zasięgu sieci bezprzewodowej, komunikacja z Internetem odbywa się dzięki wbudowanej karcie sieciowej w standardzie 802.11/b/g/n.

Tablet MID706S jest godnym następcą swojego poprzednika – wielofunkcyjne urządzenie wzbogaciło się o etui, nową obudowę oraz szereg aplikacji (w tym Mantabox, czyli darmowych internetowy dysk w chmurze), dzięki czemu stało się jeszcze lepszą ofertą.

MID706S jest w pełni kompatybilny z Mantabox – bezpłatnym dyskiem w chmurze (aż do 5 GB), oferowanym przez firmę Manta. Dzięki tej usłudze swobodnie można przechowywać swoje najważniejsze pliki na wirtualnym dysku, a następnie uzyskać z nich dostęp z dowolnego urządzenia takiego jak tablet, smartfon, komputer PC czy laptop. Dzięki Mantabox nie ma już strachu przed utratą ważnych dokumentów, zdjęć z wakacji czy ulubionej muzyki to już przeszłość

Tablet DUO POWER HD MID706S

Sugerowana cena detaliczna 299 zł

Specyfikacja techniczna Manta Tablet DUO POWER HD MID706S

Procesor: Rockchip RK3168 Cortex-A9 1.2GHz Dual Core

System operacyjny: Android 4.2

Pamięć RAM: 1GB

Pamięć Flash: 8GB

Ekran: 7” HD; 16:9; 1024×600, dotykowy (Multi Touch)

Internet: WiFi 802.11b/g/n

Czytnik kart: MicroSD max. 32GB

Wbudowany głośnik 1W

Wyjście słuchawkowe Mini Jack

Kamera 0.3Mpix

Obsługa modemów zewnętrznych 3G

Wbudowany G-Sensor

Akumulator: 3000mAh

Czas pracy do 3 godzin

Zasilanie: 5V/2A

Wymiary (Sz./Wys./Dł.): 185x119x11mm

Waga: 305g

Dodaj komentarz