Nagrywanie i odtwarzanie programów z TV na dysk przenośny WD

Firma WDzaprezentowała niewielki, wysokowydajny napęd do zastosowań multimedialnych. Nowy dysk ma uprościć przechowywanie i odtwarzanie setek godzin programów telewizyjnych – wystarczy podłączyć dysk twardy My Passport AV-TV do dowolnego telewizora z funkcją nagrywania na urządzenie z portem USB.

Dyski są dostępne w wersjach o pojemności 500 GB i 1 TB i zostały zaprojektowane z myślą o nagrywaniu i odtwarzaniu programów; wyposażono je w funkcję szybkiej korekcji błędów i obsługę ciągłego strumieniowania, dzięki czemu są one w stanie wiernie zarejestrować obraz oraz płynnie odtwarzać nagrany materiał. Ponadto urządzenia My Passport AV-TV zużywają mniej prądu i nie nagrzewają się, nawet w rozgrzanym otoczeniu centrum multimedialnego pełnego elektronicznych urządzeń.

     Urządzenia obsługują standard USB 3.0, co znacznie usprawnia rejestrowanie wielu strumieni w jakości HD jednocześnie. Ta funkcja będzie bardzo przydatna dla użytkowników, którzy chcieliby podłączyć My Passport AV-TV do telewizora z dwoma tunerami. W ten sposób można nagrywać programy z dwóch różnych kanałów jednocześnie lub oglądać zarejestrowany wcześniej program, nagrywając w tym samym czasie inny.

     Dyski My Passport AV-TV są niewielkie i smukłe, dzięki czemu znajdzie się dla nich miejsce w praktycznie każdym centrum multimedialnym. Napęd można montować na tylnej obudowie telewizora (za pomocą standaryzowanego mocowania dołączonego do zestawu), ustawić pionowo na dołączonym stojaku lub ułożyć poziomo, aby zmaksymalizować przepływ powietrza i zmniejszyć wpływ ciepła wydzielanego przez inne urządzenia na dysk twardy.

 „Widzowie chcą oglądać programy telewizyjne wtedy, kiedy mają na to czas” – tłumaczy Jim Welsh, wicedyrektor generalny grup ds. produktów marki WD i sprzedaży ogólnoświatowej. „Funkcja time shift oraz rosnąca popularność wydarzeń sportowych zwiększają popyt na telewizory z funkcją nagrywania oraz odpowiednio zoptymalizowane napędy. Nasi klienci chcą wydajnych i niezawodnych rozwiązań. W odpowiedzi na ich potrzeby stworzyliśmy napęd My Passport AV-TV, zaprojektowany specjalnie do tego celu”.

Zgodność, dostępność i ceny

     Aktualna lista zgodnych telewizorów i urządzeń nagrywających jest dostępna pod adresem www.wd.com/mypassportavtv. Napędy My Passport AV-TV będą dostępne u polskich dystrybutorów oraz w dobrych sklepach elektronicznych za około miesiąc, a także w sklepie internetowym pod adresem www.wdstore.com. Sugerowana ceny na dysk o pojemności 500 GB wynosi 279 zł, a za 1 TB – 349 zł.

Dodaj komentarz