Tablet VOYO Q101S

Sprzęt wprowadzony na rynek przez chińskiego producenta wizualnie przypomina bardzo Samsunga Galaxy Note 10.1. Od kiedy sięgam pamięcią zawsze tak było; Chińczycy po pojawieniu się na rynku nowego sprzętu niewiele czasu potrzebują, by go skopiować i wprowadzić na rynek pod nową nazwą. Tak jest i w tym przypadku. Tablet VOYO poza drobnymi detalami jest niekwestionowaną kopią Samsunga Galaxy Note. W odróżnieniu od swego pierwowzoru jest pod względem technicznym średniej jakości.

Producent wyposażył go w ekran IPS o przekątnej 10,1 cala oraz rozdzielczości 1280×800 pixeli. Za napęd w tablecie odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT6582 o zegarach taktowanych częstotliwością 1,8 GHz i GPU Mali 400 w wersji również czterordzeniowej. Poza tym nabywca dostaje 2 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci na dane, oraz aparat o rozdzielczości 8 Mpix.

VOYO-3

Podobnie jak w pierwowzorze, tak i w tym modelu zaimpletowany jest rysik, jednak jego rola jest tu bardzo niewielka i ogranicza się do ułatwienia nawigacji bez użycia ręki. Nie posiada on bowiem żadnej funkcji rysika S-Pen. W sprzęcie wbudowano baterię o pojemności 7000 mAh. Tablet jest stosunkowo cieńki – 8,9 mm, daje możliwość połączenia w 3G za pomocą WCDMA i TD-SCDMA. Producent wyposażył sprzęt także w slot na 2 karty SIM, ponadto umożliwił bezproblemowe podłączenie urządzeń zewnętrznych, gdyż tablet wspierany jest przez USB Host.

VOYO-4

Cena za kopię Samsunga Galaxy Note 10.1 wynosi ok. 162 dolary.Myślę, że nie jest to wysoka cena jak na takie parametry – zwłaszcza 2 GB pamięci RAM, ekran IPS oraz czterordzeniowy procesor. Trzeba zadać sobie jednak pytanie, czy chcemy posiadać klona o wątpliwej wytrzymałości i jakości, czy lepiej zdecydować się na pierwowzór ? Osobiście postawiłabym na pierwowzór, gdyż tylko on tak naprawdę jest profesjonalny, posiada stosowną wytrzymałość i jakość. Jest jedyny i nie jest kopią. Nawet gdyby wiązało to się z nieco większym kosztem.

Dodaj komentarz