Plextor M6 Pro z technologią PlexTurbo zaprezentowany na Computex 2014 – nowe zdjęcia

Plextor, lider rynku pamięci masowych, podczas tegorocznych targów Computex zaprezentował topowy model SSD z nowej serii M6 – Plextor M6 Pro. Równolegle przedstawione zostało nowe, inteligentne oprogramowanie o nazwie PlexTurbo, optymalizujące osiągi napędów SSD w aplikacjach użytkowych.

W porównaniu do poprzednika z serii M5, Plextor M6 Pro to całkowicie nowy produkt. W 100% wykorzystuje możliwości SATAIII, oferując przepustowość na poziomie 6 Gbps. Dzięki rygorystycznym testom jakościowym, ustanawia także zupełnie nowy standard niezawodności i stabilności. Ponadto, wspiera tryb DEVSLP, która pozwala na redukcję poboru energii elektrycznej.

 

PlexTurbo to nowe, inteligentne oprogramowanie do buforowania danych, które korzysta z kombinacji pamięci systemowej RAM, pamięci podręcznej DRAM napędu SSD oraz przestrzeni dyskowej. Przekłada się to na optymalizację szybkości działania aplikacji użytkowych oraz wydłużenie żywotności komórek pamięci. Zapobiega również utracie danych w przypadku braku zasilania.

 

Początkowo oprogramowanie PlexTurbo będzie dostępne tylko dla dysków z serii Plextor M6 Pro.

 

Oprócz modelu M6 Pro, Plextor przedstawił także pełną gamę rozwiązań SSD, przeznaczonych zarówno do użytku domowego, jak i dedykowanych przedsiębiorstwom. Wśród prezentowanych produktów znalazły się m.in.: model M6e (zarówno na karcie PCIe HHHL, jak i w standardzie M.2), napędy SSD M.2 SATA (M6G-2280, M6G-2260 i M6G-2242), model M6S, model M6M oraz urządzenia oparte o kości pamięci eMMC.

 

SONY DSC Plextor_M6_Pro_platform Plextor_M6_Pro_specs Plextor_M6_Pro_with_PlexTurbo_caching_software Plextor_M6e_M.2_PCIe_SSD_Computex_2014 Plextor_M6M_SSD_Computex_2014

– Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by zdominować tegoroczne targi Computex. Oprócz premiery topowego modelu Plextor M6 Pro i oprogramowania PlexTurbo, zaprezentowaliśmy pełną gamę doskonałych produktów dla dosłownie każdego segmentu rynku. – zapewnia Lear Wu, Senior Sales Manager.

 

Targi Computex 2014 w Tajpej na Tajwanie zakończyły się w sobotę, 7 czerwca.

 

Napędy SSD Plextor M6e M.2 PCIe, M6S i M6M są już dostępne w sprzedaży, w Polsce. Ich sugerowane ceny detaliczne zaczynają się od 309 PLN brutto.

 

Nie wiadomo kiedy do sprzedaży trafi topowy model M6 Pro.

Dodaj komentarz