Lenovo prezentuje najnowsze ThinkPady — inteligentne laptopy do pracy mobilnej

Firma Lenovo zapowiedziała z okazji targów MWC Barcelona 2019 najnowsze modele z rodziny ThinkPad: T490s, T490, T590, X390 i X390 Yoga. Nowościami w ofercie laptopów są także Lenovo 14w z Windows 10 Pro oraz Lenovo 14e Chromebook zwiększające efektywność pracowników działów obsługi klienta, a towarzyszą im zupełnie nowy monitor mobilny ThinkVision M14 i słuchawki X1 ANC, które znacznie ułatwiają pracę zdalną w zespole. Najnowsza linia wysokiej klasy laptopów ThinkPad T i X łączy w sobie wierność sprawdzonym zasadom konstrukcyjnym z tradycjami innowacyjności podporządkowanej potrzebom użytkowników. Stanowiska pracy ulegają zmianom, a użytkownicy oczekują laptopów z funkcjami skutecznej łączności, które będą pełnić główną rolę wśród cyfrowych narzędzi pracy.

Najnowsze laptopy ThinkPad pomagają użytkownikom pozostawać w kontakcie dzięki dostępnej wszędzie łączności LTE-A Wireless WAN, zapewniają im spokój dzięki przodującym w branży zabezpieczeniom ThinkShield i uprzyjemniają korzystanie z komputera dzięki jasnym ekranom o wysokiej rozdzielczości, realistycznemu dźwiękowi Dolby Audio™ Premium i słynnej klawiaturze ThinkPad.


ThinkPad X390 Yoga

Najnowsze laptopy z serii ThinkPad T i X to zupełnie nowe urządzenia z licznymi funkcjami zapewniającymi największy komfort i bezpieczeństwo mobilnej pracy, których oczekują użytkownicy. Spośród nich warto wymienić:

 • ThinkShield — zestaw funkcji zabezpieczeń, takich jak ThinkPad PrivacyGuard1 i PrivacyAlert oraz fizyczna osłona kamery internetowej ThinkShutter2, jest dostępny w większości modeli.
 • Nowoczesny BIOS ThinkPad z nowymi funkcjami, między innymi autonaprawy.
 • Błyskawiczna łączność bezprzewodowa WWAN o szybkościach gigabitowych przy użyciu modułu Fibocom L860-GL CAT16 LTE w modelu T490.
 • T490s, X390 i X390 Yoga zawierają najnowsze moduły Intel® Wi-Fi 6 Gig+.
 • Podwójne mikrofony o zasięgu czterometrowym działające rzeczywiście w zakresie 360°.
 • Wyświetlacze HDR z obsługą Dolby Vision™ dostępne we wszystkich modelach z serii T.
 • Nowy, energooszczędny wyświetlacz FHD o jasności 400 nitów dostępny w modelach T490s i T490.
 • Najnowsze procesory Intel® Core™ 8. generacji.

Na całym świecie sprzedano dotychczas ponad 140 milionów ThinkPadów, których wzornictwo i konstrukcja zawsze budzi zaufanie użytkowników dzięki najwyższej klasy zabezpieczeniom, trwałości i znakomitym funkcjom do pracy mobilnej. W 2019 roku na podstawie analizy wszystkich aspektów użytkowania komputerów szczególny nacisk położono na inteligentną łączność oraz praktyczne innowacje.

Zawsze w kontakcie dzięki uniwersalnej łączności

Nowa generacja pracowników jest obeznana z technologiami i oczekuje, że będą one dostosowywać się do jej stylu życia. Użytkownicy chcą i potrzebują dostępu do sieci w każdej chwili i niezależnie od miejsca — by pracować nad zadaniami o znaczeniu krytycznym, ale i zamieszczać posty w mediach społecznościowych. Wszystkie modele ThinkPadów oferują wysokowydajną łączność Wi-Fi oraz opcjonalnie globalny dostęp do sieci LTE-A WWAN. ThinkPad T490 zapewnia roaming na zupełnie nowym poziomie dzięki łączności z siecią CAT16 LTE-A przy użyciu konfiguracji anteny 4×4 UltraConnect, która umożliwia osiąganie gigabitowych szybkości transmisji i maksymalnej mocy sygnału. ThinkPad T490s, X390 i X390 Yoga zawierają też nową technologię Intel® Wi-Fi 6 Gig+ z Bluetooth 5.1 do wysokiej klasy gigabitowej łączności bezprzewodowej. Użytkownicy laptopów ThinkPad z technologią Intel® Wi-Fi 6 Gig+ mogą pracować efektywniej dzięki wyższej przepustowości i większej wydajności w środowiskach o dużym natężeniu ruchu sieciowego.

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Świat online jest pełen pułapek i zagrożeń. Często słyszy się o wykradaniu danych i tożsamości. Użytkownicy komputerów chcą, by ich dane osobowe, tożsamość i osobiste informacje były bezpieczne bez dodatkowego nakładu pracy. Typowy użytkownik z pewnością codziennie loguje się na laptopie, prawdopodobnie uczestniczy w wideokonferencji i być może przegląda poufne informacje. Aby zapewnić mu bezpieczeństwo zawsze i wszędzie, Lenovo oferuje funkcje ThinkShield.

 • Czujnik linii papilarnych Match-on-Chip zwiększa poufność informacji o odciskach palców, ponieważ obraz biometryczny nigdy nie opuszcza układu scalonego. Dlatego właśnie można bezpieczniej się logować i dokonywać transakcji online.
 • ThinkShutter to fizyczna osłona dostępna w kamerach IR oraz RGB, która chroni użytkowników przed hakerami przejmującymi kontrolę nad kamerą internetową.
 • ThinkPad PrivacyGuard zwiększa poufność zawartości ekranu — wystarczy jedno dotknięcie przycisku. PrivacyAlert może nawet ostrzegać przed ciekawskimi, którzy spoglądają na ekran zza pleców użytkownika.

ThinkShutter                                                                                         Czytnik linii papilarnych Match-on-Print

BIOS ThinkPadów został znacznie ulepszony. Najbardziej rzuca się w oczy nowoczesny graficzny interfejs użytkownika, dzięki któremu o wiele łatwiej można się poruszać po opcjach BIOS-u. Lenovo oferuje także udoskonalenia funkcji zabezpieczeń i zarządzania oparte na UEFI, które docenią zarówno użytkownicy, jak i administratorzy IT.

 • Administratorzy mogą na przykład ustawiać hasła dostępu zdalnego i uprzywilejowanego w celu lepszego zabezpieczenia komputera na poziomie BIOS-u.
 • Mogą też ograniczać dostęp za pośrednictwem portów, skutecznie usuwać wszystkie dane z dysku twardego przy użyciu funkcji Secure Wipe, a także zarządzać zdalnie wdrażaniem komputerów za pomocą funkcji Wi-Fi PXE Boot lub HTTPs Boot.
 • Najbardziej efektowna jest prawdopodobnie funkcja samonaprawiania nowego BIOS-u. W razie uszkodzenia oprogramowania lub ataku potrafi ona przywrócić poprzednią, nieuszkodzoną wersję z kopii zapasowej. Nowa funkcja zapewni klientom bardziej odporny BIOS, a hakerom uniemożliwi manipulowanie kodem oprogramowania firmware najniższego poziomu.


Graficzny interfejs użytkownika BIOS-u ThinkPada — informacje o systemie zostały ukryte w celu ochrony prywatności

Wyjątkowe wrażenia dzięki funkcjom oddziałującym na zmysły

Komfort korzystania z komputera to efekt oddziaływania na zmysły, takie jak wzrok i słuch. Inżynierowie światowej klasy dołożyli wszelkich starań by skonstruować smukłe i lekkie, bezkompromisowe laptopy z najlepszymi ekranami, świetnymi funkcjami audio i głosowymi oraz klawiaturą ThinkPad, która jest klasą dla siebie.

 • Wyświetlacz HDR o jasności 500 nitów z Dolby Vision™ prezentuje obraz o niesamowitych kolorach, kontraście i jasności. Dostępny jest też nowy, energooszczędny wyświetlacz FHD o jasności 400 nitów z technologią LTPS (Low Temperature Polycrystalline Silicon), która wyświetla jaśniejszy obraz i wydłuża czas działania baterii.
 • Telekonferencjom VoIP często towarzyszą niepożądane niespodzianki, takie jak słaby dźwięk, zniekształcony głos i rozpraszający uwagę hałas w tle. Po raz pierwszy komputery z serii ThinkPad T oraz X zostały wyposażone w dwa mikrofony dalekiego zasięgu, które znacznie poprawiają jakość konferencji VoIP, szczególnie z udziałem większego grona osób i w hałaśliwym otoczeniu. Dźwięk jest też wyraźnie lepszy dzięki technologii Dolby Audio™ Premium.

„Projektowanie nowoczesnych laptopów ThinkPad zaczynamy od dialogu z klientami” — powiedział Jerry Paradise, vice president, Lenovo Commercial Product Portfolio. „Następnie nasi inżynierowie budują inteligentny komputer, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, a przyświeca im jeden cel — zachwycić użytkowników”.

Wyzwalanie potencjału pracowników obsługi klienta

Działający na pierwszej linii pracownicy wnoszą zasadniczy wkład w sukcesy firm z branży handlu detalicznego, hotelarskiej, turystycznej czy produkcyjnej, ale są często pomijani podczas przydziału firmowych komputerów. Dzięki takim komputerom jak Lenovo 14w i 14e Chromebook osoby te mogą wykazać swój pełny potencjał, ściślej współpracować z innymi pracownikami i pomagać firmie w uzyskiwaniu jeszcze lepszych wyników. Lenovo 14w i 14e Chromebook z procesorami AMD powstały z myślą o tym segmencie pracowników oraz o codziennych wyzwaniach związanych z pracą w sklepie czy fabryce. Wyposażenie wszystkich pracowników w nowoczesne technologie stało się teraz wyjątkowo proste i ekonomiczne.

Lenovo 14w z Windows 10 Pro

 • Funkcje zabezpieczeń, zarządzania i ułatwiające pracę wbudowane w Windows 10 Pro
 • Wydajny procesor AMD A6-9220c
 • Smukły i lekki, 17,7 mm grubości i 1,54 kg z aluminiową pokrywą
 • 14-calowy wyświetlacz dotykowy IPS FHD
 • Podświetlana klawiatura odporna na zalanie
 • Bateria 57 Wh wystarczająca na cały dzień pracy
 • Dostęp do usług Microsoft 365 dla pracowników pierwszej linii3

Lenovo 14e Chromebook

 • Wydajny procesor AMD A4-9120c
 • Smukły i lekki, 17,7 mm grubości i 1,48 kg z aluminiową pokrywą
 • 14-calowy wyświetlacz dotykowy IPS FHD
 • Podświetlana klawiatura odporna na zalanie
 • Bateria 57 Wh wystarczająca na cały dzień pracy

 • Konsola administracyjna Google i G Suite

Akcesoria uprzyjemniające pracę mobilną

Nowy monitor ThinkVision M14 w prosty sposób zwiększa miejsce na ekranie podczas pracy w drodze, umożliwiając współużytkowanie materiałów ze współpracownikami i klientami. Oba porty USB-C mogą służyć do podłączania drugiego ekranu i ładowania laptopa po podłączeniu monitora do zasilania sieciowego. 14-calowy, ultrasmukły (4,6 mm) monitor o rozdzielczości FHD wyświetla obraz o jasności 300 nitów, a nóżka o regulowanej wysokości zwiększa komfort oglądania. ThinkVision M14 waży zaledwie 595 g i jest doskonałym towarzyszem podróży.

Słuchawki X1 ANC dostrojone profesjonalnie przez Dolby do komputerów Lenovo odtwarzają udoskonalony dźwięk i eliminują hałas z otoczenia. We współpracy z Synaptics AudioSmart powstały słuchawki z hybrydowymi funkcjami ANC i ENC wyposażone w sześć mikrofonów bez wysięgnika. Active Noise Cancellation (ANC) redukuje rozpraszające uwagę dźwięki z otoczenia, podczas gdy Electronic Noise Cancelling (ENC) je odfiltrowuje, umożliwiając profesjonalną współpracę przy użyciu platform ujednoliconej komunikacji lub korzystanie z asystenta cyfrowego przy użyciu poleceń głosowych w biurze lub w podróży. Słuchawki mogą działać bezprzewodowo przez Bluetooth 5.0, ale można je też podłączyć do gniazda USB-C i jednocześnie je ładować. Składana konstrukcja ułatwia przechowywanie i przenoszenie.

Ceny i dostępność:

ThinkPad T490s będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 1279 USD4.
ThinkPad T490 będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 999 USD4.
ThinkPad T590 będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 1029 USD4.
ThinkPad X390 dostępny od maja 2019, w cenie od 1099 USD4.
ThinkPad X390 Yoga będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 1359 USD4.
ThinkVision M14 będzie dostępny od maja 2019, w cenie od 249 USD4. Zestaw słuchawkowy ThinkPad X1 ANC będzie dostępny od czerwca 2019, w cenie od 149 USD4
Lenovo 14w z Windows 10 będzie dostępny od marca 2019, w cenie od 299 USD4.
Lenovo 14e Chromebook będzie dostępny od marca 2019, w cenie od 279 USD4

Dodaj komentarz