Premiera pełnej wersji Green Hell z tajemniczym i psychodelicznym trybem fabularnym

Dołącz do Jake’a w jego podróży przez groźne lasy Amazonii i uratuj miłość jego życia. Od kiedy w sierpniu zeszłego roku Green Hell trafił do graczy w formie Wczesnego Dostępu, całe studio Creepy Jar dwoiło się i troiło, żeby dokończyć grę w zakładanym terminie, a do tego uwzględnić feedback społeczności. Twórcy mają ogromną przyjemność poinformować, że misja ta udała się. Wersja 1.0 ich survivalowej gry, której akcja rozgrywa się w lasach deszczowych Amazonii, jest od dzisiaj dostępna na platformie Steam.

Gracze, którzy byli z produkcją od samego początku, mogli obserwować regularne aktualizacje i ogromne postępy w pracach nad Green Hell, a do tego podpowiadać twórcom kolejne pomysły. Premierze towarzyszy wprowadzenie wielu nowych funkcjonalności. Zaimplementowano m.in. nowe lokacje, zwierzęta, rośliny oraz niestandardowe ustawienia poziomu trudności. Aktualizacja Green Hell do wersji 1.0 jest najobszerniejszą do tej pory, a tryb fabularny to jedna z najbardziej oczekiwanych nowości. Gracze wyruszą w desperacką podróż w głąb zabójczych lasów Amazonii, aby uratować ukochaną. Green Hell pozwoli więc sprawdzić coś więcej niż tylko umiejętności przetrwania.

Przez ostatni rok, od momentu premiery gry w Early Access, cały zespół Creepy Jar intensywnie pracował nad ulepszeniem gry, a także zbierał opinie i uwagi oddanej społeczności. Na Steam można znaleźć listę wszystkich nowości i usprawnień wprowadzonych w tej aktualizacji. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

  • Tryb fabularny! – Jak znalazłeś się w Amazonii? Gdzie jest Mia? Jak stąd uciec? Jak przetrwać? Odpowiedzi na te pytania doprowadzą Cię na skraj szaleństwa, podczas odkrywania nowych i pozornie znanych Ci lokacji.
  • Nowe lokacje – Bogata dżungla Green Hell jest jeszcze większa dzięki nowemu obszarowi: Wetlands.
  • Nowy, śmiertelny poziom trudności – Przygotuj się na największe wyzwanie. Gdy umrzesz, nie ma już powrotu.
  • Ustawienia graficzne – Zoptymalizuj swoje wrażenia z nowym FOV, Vsync, antyaliasingiem, podwyższoną jakością tekstur i dystansem cieniowania.
  • Nowe rośliny i zwierzęta – pobudzająca psychozę Psychotria Viridis, Banisterposis Caapi i śmiertelnie trująca Żaba Drzewołazowata.
  • Rozkład – Wiele przedmiotów w grze zacznie próchnieć i gnić. Gracze będą musieli wykorzystać swój ekwipunek, zanim przestanie nadawać się do użytku.

Indywidualne ustawienia gry – Węże sprawiają Ci problem? Nie lubisz pająków? Dzięki nowym opcjom możesz włączać i wyłączać drapieżniki, pająki, węże i pasek szaleństwa, a nawet całe plemiona. Nie przepadasz za makroelementami? Green Hell dodaje nowy suwak, dzięki któremu ustawisz dokładnie, ile czasu potrzebujesz na regenerację.

  • Realistyczny symulator przetrwania – Green Hell stawia na realizm zarówno przy budowaniu świata, jak i rozgrywce. Wszystkie przedmioty budowane w celu przetrwania były konsultowane ze specjalistami. Amazonia nie jest zwykłym lasem: niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku.
  • Thriller psychologiczny – Budzisz się w środku nocy, zza ściany ciemności słyszysz odległy glos. Mia – Twoja żona, błaga o pomoc przez radio. Podołasz temu zadaniu, czy może poddasz się niebezpieczeństwom otaczającej Cię dżungli? Aby odnaleźć Mię musisz stoczyć walkę z samym sobą, swoimi słabościami i strachem.
  • Bujnie odwzorowana amazońska dżungla – każda sekunda pracy nad grą była poświęcona wiernemu odwzorowaniu Amazonii. Egzotyczna i niebezpieczna dżungla wypełniona jest śmiertelnymi niebezpieczeństwami: drapieżnikami, trującymi roślinami, chorobami i nie tylko.

Dbaj o swoje zdrowie – niebezpieczeństwa czają się nie tylko w dżungli, ale też w Tobie. Nie zapomnij sprawdzić swojego ciała na obecność pasożytów, chorób i ran. Zignorowane, będą niosły za sobą śmiertelne konsekwencje.

Green Hell jest dostępny na platformie Steam w cenie 89,99 zł.

Dodaj komentarz