ADATA SC680 – najlżejszy zewnętrzny dysk SSD

W ofercie marki ADATA debiutuje nowy zewnętrzny dysk SSD, model SC680, który jest połączeniem ultralekkiej i smukłej obudowy, wydajnej pamięci flash oraz interfejsu USB Typu C. Nowość firmy ADATA to niesamowicie lekki i smukły dysk SSD, zamknięty w obudowie o wymiarach 86,7 x 61 x 10 mm oraz  wadze zaledwie 35 g. Wykorzystanie interfejsu USB 3.2 Gen 2 pozwala na osiągnięcie prędkości do 540/460 MB/s podczas odczytu i zapisu danych.

Zastosowanie pamięci półprzewodnikowej sprawia, że ADATA SC680 jest odporny na wstrząsy, pracuje całkowicie bezgłośnie i jest ponad 6-krotnie szybszy od tradycyjnych zewnętrznych dysków HDD. Skopiowanie filmu w rozdzielczości 4K, zajmującego 10 GB zajmuje w jego przypadku niecałe 20 sekund.
Nowy nośnik marki ADATA został wyposażony w odwracalne złącze USB typu C, które umożliwia wygodne podłączanie kabla. Model SC680 współpracuje z urządzeniami z systemami Windows, Linux, MacOS i Android, a także z telewizorami, konsolami oraz tunerami telewizyjnymi.
Za sprawą dołączonego oprogramowania HDDtoGo oraz OStoGO dysk SC680 sprawdzi się też jako wygodne urządzenie do tworzenia kopii zapasowych oraz synchronizacji danych pomiędzy różnymi urządzeniami. Będzie mógł być wykorzystywany także jako nośnik startowy z systemem operacyjnym.
Zewnętrzny dysk ADATA SC680 trafi do sprzedaży w trzech wariantach pojemnościowych – 240 GB, 480 GB oraz 960 GB, a także w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym i niebieskim. Sugerowane ceny to odpowiednio 249 zł, 349 zł oraz 499 zł. Nowy nośnik będzie objęty 3-letnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz