Innowacje Western Digital na CES 2020

Firma Western Digital Corporation zaprezentowała na targach Consumer Electronics Show 2020 (CES 2020) całą gamę innowacyjnych nowości, które dołączają do istniejącego już portfolio produktów idealnie wpisujących się w potrzeby współczesnych użytkowników. Wśród nowości warto zwrócić uwagę m.in. na najpojemniejszy na świecie kieszonkowy prototypowy nośnik SSD wyposażony w interfejs SuperSpeed USB 20Gbps, a także zewnętrzną pamięć do laptopów i smartfonów SanDisk Ultra Dual Drive Luxe USB Type-C 1TB*.

W rozbudowanym portfolio Western Digital znaleźć dziś można pełną gamę produktów do przechowywania danych, wśród których znajdują się zarówno rozwiązania dla użytkowników urządzeń mobilnych, jak i wysoce wyspecjalizowane, zaawansowane dyski. Na targach CES 2020, Western Digital będzie oficjalnie prezentował ofertę marek G-Technology™, SanDisk®, WD® oraz Western Digital® – wśród najważniejszych z nich warto wymienić:

Pierwszy na rynku dysk WD_Black® P50 Game Drive SSD z interfejsem SuperSpeed USB 20Gbps

 

Portfolio produktów WD_Black zapewnia wydajność, pojemność i niezawodność, których wymagają gracze korzystający zarówno z komputerów PC, jak i konsoli. Na targach prezentowanych jest pięć produktów z tego segmentu, w tym m.in.:

 

 

ibi™ marka urządzeń SanDisk do zdjęć i filmów

ibi to urządzenie do inteligentnego zarządzania zdjęciami i filmami, oferujące użytkownikom lokalną przestrzeń dyskową, która działa jak osobista chmura dla multimediów. Jego kluczowe cechy to:

 

  • Aplikacja mobilna pozwalająca użytkownikom połączyć się ze swojego telefonu w celu wykonania automatycznego backupu – intuicyjny interfejs ułatwia łatwe zebranie, organizowanie i prywatne udostępnianie multimediów.
  • Możliwość agregowania plików z różnych źródeł, w tym m.in. laptopów, nośników USB, serwisów społecznościowych i platform chmurowych2 – wszystkie dane są przechowywane na ibi z możliwością przeglądania z poziomu aplikacji.
  • 1TB* pojemności pozwala na przechowanie do 250,000 zdjęć3 lub 100 godzin wideo4
  • W pierwszej kolejności urządzenie ibi zostanie wprowadzone na rynek amerykański

 

“Użytkownicy tworzą dziś więcej treści niż kiedykolwiek, dlatego potrzebują bardziej zaawansowanych rozwiązań, które pozwolą im zapisywać i udostępniać cyfrowe materiały, a także korzystać z nich i zarządzać nimi. Naszym absolutnym priorytetem jest ułatwić im to, oddając im jednocześnie pełną kontrolę nad swoimi danymi, tak by wiedzieli, że są bezpieczne i dostępne niezależnie od tego gdzie i kiedy będą ich potrzebowali” – skomentował David Ellis, wiceprezes ds. marketingu produktów Western Digital.

 

 

Więcej informacji znaleźć można na stronach WD, WD_Black oraz SanDisk.

 

* W przypadku pojemności pamięci jeden gigabajt (GB) = jeden miliard bajtów i jeden terabajt (TB) = jeden bilion bajtów. Całkowita dostępna pojemność różni się w zależności od środowiska operacyjnego.

 

**Dostępne przez ograniczony czas, szczegółowe informacje dostępne są na opakowaniu.

 

1 Urządzenie mobilne musi mieć port USB Type-C oraz obsługiwać standard On-The-Go (OTG). Listę kompatybilnych urządzeń można znaleźć na stronie www.sandisk.com/dualdrive-c.

 

2 Do korzystania z serwisów społecznościowych lub chmurowych może być niezbędne zarejestrowanie się. Warunki dostępu do owych usług mogą się zmienić, zostać przerwane lub zawieszone, a także różnić się w zależności od kraju.

 

3 Przy założeniu wykorzystania matrycy 13.75 MP i średnim rozmiarze pliku JPEG 3.5MB. Przykładowa liczba plików podana jest tylko dla celów ilustracyjnych. Rzeczywista liczba plików może się różnić i będzie zależna od ich rozdzielczości, zawartości, kompresji, formatu i rozmiaru plików, urządzenia, ustawień, oprogramowania i innych czynników.

 

4 Liczba godzin wideo podana jest dla treści 1920*1080 Full HD @ 30fps, 145MB/min, format DV format. Przykładowa liczba godzin wideo podana jest tylko dla celów ilustracyjnych. Rzeczywista liczba godzin może się różnić i będzie zależna od ich rozdzielczości, zawartości, kompresji, formatu i rozmiaru plików, urządzenia, ustawień, oprogramowania i innych czynników.

Dodaj komentarz