Cisco wspólnie z AMD pomoże przedsiębiorstwom poprawić wydajność, bezpieczeństwo i obsługę chmury hybrydowej

Cisco ogłosiło rozszerzenie współpracy z firmą AMD, aby pomóc przedsiębiorstwom w przyspieszeniu ich cyfryzacji i usprawnieniu operacji w chmurze hybrydowej. Obecnie 55% wszystkich aplikacji korporacyjnych jest wdrożonych w chmurach prywatnych, a zdaniem IDC[1] liczba ta może wzrosnąć do 60% w ciągu zaledwie dwóch lat. Organizacje poszukują innowacyjnych systemów i platform do zarządzania, aby sprostać dynamicznym wymaganiom w zakresie wydajności, bezpieczeństwa i skali infrastruktury chmury hybrydowej.

Cisco pomaga sprostać tym wyzwaniom, wprowadzając nowe modele serwerów stelażowych Cisco Unified Computing System™ (Cisco UCS®) z procesorami AMD EPYC™ 7003, zaprojektowanych z myślą o obsłudze współczesnych obciążeń. Nowe modele obejmują serwery stelażowe Cisco UCS C225 M6 i Cisco UCS C245 M6 i rozszerzają oparte na procesorach AMD portfolio firmy, wprowadzone w 2018 roku.

“Organizacje IT przyspieszają adopcję chmury hybrydowej, aby wspierać kluczowe dla biznesu inicjatywy z zakresu cyfryzacji. Wymaga to jednak odświeżenia zarówno infrastruktury obliczeniowej, jak i modelu operacyjnego. Pozwoli to zmaksymalizować wydajność i obniżyć koszty” – powiedział DD Dasgupta, wiceprezes ds. zarządzania produktami w dziale Cisco Cloud and Compute. ”Wspólnie z firmą AMD dostarczamy systemy dostosowane do obciążeń wymagających dużej liczby rdzeni. Dotyczy to m.in. pracy w chmurze i VDI (Virtual Desktop Infrastructure), a także dużych obciążeń wymagających intensywnego przetwarzania I/O, takich jak np. analiza danych. W połączeniu z prostotą usługi zarządzanej w modelu SaaS, klienci mogą usprawnić operacje obejmujące infrastrukturę, obciążenia pracą i chmury.”

Nowe modele serwerów stelażowych UCS charakteryzuje natywna integracja z platformą chmury hybrydowej Cisco Intersight, umożliwiając tym samym prostsze zarządzanie w skali globalnej i wdrażanie pojawiających się na rynku innowacji, dostarczanych w modelu SaaS. Platforma Cisco Intersight ułatwia klientom dostęp i wdrażanie innowacyjnych funkcji AMD EPYC, takich jak Secure Encrypted Virtualization (SEV – szyfrowana wirtualizacja).

Cyfrowe przywództwo w środowiskach High Frequency Trading

Nowe możliwości wykorzystania mocy obliczeniowej współpracują z przełącznikami i adapterami Cisco Nexus Ultra Low Latency (ULL), opartymi na technologii nabytej przez Cisco w wyniku przejęcia firmy Exablaze. Celem tego działania było stworzenia wiodącego w branży kompleksowego rozwiązania do obliczeń o ultrawysokiej wydajności, takich jak np. High Frequency Trading (HFT), czyli tzw. handlu wysokich częstotliwości – techniki inwestowania polegającej na zawieraniu wielu transakcji giełdowych w jak najkrótszym czasie, w oparciu o przygotowane w tym celu algorytmy. Połączenie możliwości firm Cisco i AMD daje firmom inwestycyjnym szansę na efektywne przetwarzanie większych ilości transakcji finansowych z większą szybkością w porównaniu z konwencjonalnymi rozwiązaniami.  

“Bardzo cieszymy się z możliwości pogłębienia naszej współpracy z Cisco, w celu wsparcia premiery procesorów EPYC™ serii 7003” – powiedział Ram Peddibhotla, wiceprezes ds. zarządzania produktami EPYC w AMD. “Nowe serwery stelażowe UCS z procesorami Cisco EPYC oraz natywna integracja z platformą Cisco Intersight uwalniają pełną wartość naszych procesorów EPYC, dzięki czemu klienci mogą transformować swoje centra danych, aby osiągać lepsze wyniki biznesowe. Nasze wspólne innowacje są dodatkowo zaprezentowane w rozwiązaniu firmy Cisco dla handlu wysokich częstotliwości, które zapewnia niezrównaną wydajność, aby sprostać wysokim wymogom tego rynku.”

Dostępność

Ogólna dostępność nowych serwerów planowana jest w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

Dodatkowe materiały:

  • Więcej informacji na temat rozwiązań Cisco opartych na AMD znajduje się tutaj
  • Więcej informacji na temat transakcji wysokich częstotliwości znajduje się tutaj: High Frequency Trading Solution

[1] Źródło: IDC’s Cloud Pulse Q120, marzec 2020, n=2000

Dodaj komentarz