Western Digital prezentuje nową serię produktów dla profesjonalistów – WD Purple Pro

Nowości – dyski HDD o pojemności sięgającej 18 TB – przeznaczone są do zaawansowanych systemów monitoringu wizyjnego oraz serwerów analizy wideo wykorzystujących mechanizmy sztucznej inteligencji.

Seria produktów WD Purple™ Pro jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne rozwiązania storage będące elementami najnowocześniejszych, zaawansowanych systemów monitoringu oraz bazujących na SI systemach analizy materiałów wideo – z prognoz firmy IDC wynika bowiem, że do 2025 roku wartość tego rynku wzrośnie globalnie do 44 mld USD (z 23,6 mld w roku 2019).

Systemy takie wymagają nośników danych o najwyższej jakości i niezawodności – dlatego też firma Western Digital opracowała dedykowaną linię produktów do takich zastosowań, które cechują się m.in.

  • Zastosowaniem zaawansowanej technologii AllFrame™ AI, umożliwiającej jednoczesne nagrywanie strumieni wideo z 64 kamer HD, przy jednoczesnej obsłudze dodatkowych 32 strumieni dla zastosowań analitycznych/AI (niezależnie od tego, czy kamery są bezpośrednio podłączone do danego rejestratora, czy działają w ramach chmury)
  • Wysoką wydajnością – nośniki mogą obsłużyć do 550TB danych rocznie, zapewniając jednocześnie obsługę licznych funkcji dodatkowych (analityka AI, rozpoznawanie obiektów/incydentów, przy jednoczesnym zapisywaniu danych z wielu strumieni)
  • Wysoką niezawodnością i pojemnością, co pozwala na przechowywanie i udostępnianie tysięcy danych wideo na potrzeby uczenia się mechanizmów sztucznej inteligencji i tworzenia algorytmów IT.

W skład rodziny produktów WD Purple, przeznaczonych do rozwiązań z dziedziny monitoringu wideo, wchodzą obecnie karty pamięci microSD o pojemności do 1 TB (do kamer wideo i innych urządzeń krańcowych) oraz dyski twarde o pojemności od 1 do 8 TB (przeznaczone do rejestratorów wideo). W zaprezentowanej dziś nowej serii WD Purple Pro znalazły się zaprojektowane z myślą o obsłudze najbardziej zaawansowanych systemów monitoringu i analizy wideo dyski HDD WD Purple PRO o pojemności od 8 do 18 TB. Produkty z nowej serii pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym kwartale.

Dodaj komentarz