Przeskocz na mobilność i szybszy zapis danych. Oto dyski zewnętrzne SSD Hama o pojemności 250 i 500 GB

W portfolio producenta znalazły się przenośne superszybkie dyski zewnętrzne, podłączane do komputera za pomocą wtyczki USB-C. Prędkość odczytu danych sięga do 500 MB/s. Zostały wykonane z aluminium i niegroźne są im wstrząsy w trakcie np. wakacyjnej podróży.

Starsza technologia magnetycznych dysków HDD, zapisujących dane na wirującym talerzu, skazywała nas wszystkich na potwornie długi czas startu systemu oraz załadowania i uruchamiania oprogramowania. Dlatego już dawno odeszła do lamusa, ustępując miejsca nieporównywalnie wydajniejszym dyskom SSD, opartym na pamięci flash, jak w pendrive’ach. Są one znacznie szybsze, pracują bezgłośnie, zużywają mniej energii, a także pozostają odporniejsze na urazy mechaniczne czy wahania temperatur. Dlatego niemiecki producent Hama postanowił uzupełnić swoją ofertę o dwa dyski zewnętrzne tego typu o pojemności 250 i 500 GB. Dzięki nim nie trzeba się martwić o za małą pojemność dysku, wbudowanego w komputer PC czy laptop.     

Każde z urządzeń ma wymiary 6,5 x 4 x 0,8 cm i zostało utrzymane w szarej, stonowanej kolorystyce. Wyróżnia się konstrukcją, przydającą mu mobilnego charakteru. Obudowę wykonano z aluminium dla zwiększenia ochrony danych przed czynnikami zewnętrznymi, głównie przed upadkiem z dużej wysokości.

W każdym dysku od firmy Hama znajdziemy superszybkie obustronne złącze USB-C 3.1 Gen. 2. Warto dodać, że są one też kompatybilne ze standardem USB typu A (kabel przyłączeniowy jest dodawany do zestawu). Producent pomyślał też o zgodności wstecznej ze złączami USB-3.1-Gen. 1 i USB-2.0 (przewód również w komplecie). Zapewniają prędkość odczytu danych na poziomie do 500 MB/s, zaś zapisu do 450 MB/s.

Dyski współpracują z systemami operacyjny Windows 10/8/7 i Mac OS od 10.x.

Na każdą z tych nowości dostaniemy gwarancję na 2 lata.

Do wyboru mamy wersje o pojemność 250 GB (sugerowana cena detaliczna wynosi 239 zł) i 500 GB (koszt w tym przypadku to 369 zł).

Wszelkie szczegóły na temat prezentowanych produktów znajdują się na stronie https://pl.hama.com.

Dodaj komentarz