Cisco prezentuje Vidcast – narzędzie do nagrywania wiadomości wideo

Cisco prezentuje Vidcast, rozwiązanie umożliwiające nagrywanie wiadomości wideo, które stanowią uzupełnienie codziennych spotkań, pozwalają użytkownikom lepiej zarządzać kalendarzem, jednocześnie zapewniając efektywną komunikację i współpracę. Nagrania można natychmiast udostępnić, pozwalając międzynarodowym zespołom uniknąć utrudnionej synchronizacji planów dnia w różnych strefach czasowych i usprawnić przepływ informacji. Już teraz można zapisywać się na test wersji beta Vidcast.


Wraz ze wzrostem liczby wirtualnych spotkań w ostatnich osiemnastu miesiącach wiele osób zmaga się z przeładowanymi kalendarzami i problemami w kontaktach z zespołem lub klientami, którzy wciąż są zajęci, a niekiedy pracują dodatkowo w innych częściach świata. Dzięki Vidcast użytkownicy mogą efektywnie i zwięźle poinformować o postępach w projekcie, odnieść się do nadesłanej propozycji czy np. podzielić się planem lekcji z uczniami, w przypadku nauki zdalnej. To pozwala pozostać w stałym kontakcie, podtrzymać konwersację i szybko otrzymać informację zwrotną.


Vidcast zapewnia:
• Narzędzie do nagrywania i edycji wiadomości wideo, które następnie można udostępniać. Na nagraniu widać prezentera oraz widok jego ekranu bez potrzeby organizacji spotkania na żywo.
• Informację zwrotną w czasie rzeczywistym w postaci statystyk liczby odsłon, reakcji i komentarzy.
• Zaawansowane narzędzia nawigacyjne, aby łatwo odnajdywać i przewijać do właściwych momentów nagrania.
• Repozytorium wiedzy pozwalające organizować, dystrybuować i zarządzać dostępem do wideo, a także automatycznie odtwarzać je ponownie w prędkości 1,2x, wyświetlać napisy z transkrypcją tekstu mówionego oraz szybko przeglądać poszczególne fragmenty nagrania.


Vidcast to pierwszy produkt pochodzący z Webex Leap, nowego programu akceleracyjnego uruchomionego przez Cisco. Jego celem jest wychwycenie nowatorskich pomysłów i szybkie wprowadzenie jeszcze większej liczby innowacji do środowiska Webex Suite – pierwszego w branży kompleksowego pakietu do pracy hybrydowej. Cisco planuje uruchamianie kilku projektów w ramach Webex Leap rocznie, m.in. w takich obszarach, jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe, dodatkowe innowacje związane z asynchroniczną komunikacją oraz nowe formy współpracy.

„W dzisiejszej erze pracy hybrydowej firmy i osoby prywatne coraz częściej poszukują nowych sposobów rozwiązywania problemów i sprawniejszej komunikacji z różnych miejsc na świecie. Cieszymy się, że możemy zaprezentować rozwiązanie Vidcast, które bezpośrednio odpowiada na te potrzeby, eliminując ograniczenia związane ze strefami czasowymi lub sprzecznymi harmonogramami” – powiedział Jeetu Patel, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, dział bezpieczeństwa i aplikacji w Cisco.


Vidcast i inne innowacje z Webex Leap wkrótce dodatkowo wzmocnią Webex Suite, umożliwiając pracownikom zdalnym i hybrydowym a także studentom elastyczną i bezproblemową współpracę. Od września 2020 roku Cisco wprowadziło na rynek ponad 800 nowych funkcji i urządzeń związanych z komunikacją i współpracą.
Więcej informacji o Vidcast, jest dostępne na stronie vidcast.io, natomiast dodatkowe materiały dot. Webex Leap są dostępne pod adresem www.webex.com/company/webex-leap.html.

Dodaj komentarz