F-Secure patronem portalu Security Awareness

 

Firma F-Secure objęła patronat nad portalem Security Awareness, poświęconym tematyce bezpieczeństwa informatycznego. To początek współpracy przy projekcie promującym zasady bezpiecznego korzystania z komputera.
Portal Security Awareness jest projektem edukacyjnym firmy Compendium Centrum Edukacyjne Sp. z o.o., która prowadzi szkolenia informatyczne. Jego ideą jest właśnie „security awareness”, czyli promocja bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu komputerowego na poziomie zwykłego użytkownika.

Celem portalu Security Awareness jest propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie komputerowym oraz wypracowanie odpowiednich praktyk świadomego korzystania ze sprzętu informatycznego zarówno wśród prywatnych użytkowników, jak i pracowników firm.

W jego realizacji pomagają szkolenia skierowane do pracowników biurowych, kadry zarządzającej oraz pracowników działów handlowych, teksty informacyjne poruszające zagadnienia bezpieczeństwa IT oraz akcje społecznościowe i konkursy.

F-Secure jest producentem programów antywirusowych, pakietów bezpieczeństwa oraz oprogramowania szyfrującego. Firma została założona w 1988 roku; od 2006 roku istnieje jej oddział w Polsce. F-Secure jest obecny w ponad 100 krajach i ma 18 biur krajowych. Laboratoria badawcze znajdują się w Helsinkach, Kuala Lumpur i Malezji.
Objęcie portalu Security Awareness patronatem przez F-Secure, zapoczątkowuje współpracę polegającą na wzajemnej promocji i wspieraniu działań związanych z tematyką bezpieczeństwa informatycznego.
W ramach współpracy na stronie Security Awareness będą pojawiać się również tematy zaproponowane przez firmę F-Secure. Za pośrednictwem portalu będzie można pobrać wersje testowe programu F-Secure Internet Security. Producent oprogramowania zabezpieczającego komputery zapewni pełne licencje oraz inne nagrody dla uczestników konkursów organizowanych przez redakcję Security Awareness.

Dodaj komentarz