Konferencja Microsoft BUILD

W dniach 12-16 września, w Anaheim Convention Center w Kalifornii, została zorganizowana przez Microsoft najważniejszej w tym roku, konferencja dla deweloperów – BUILD. Firma przedstawiła szczegółowy przegląd Windows 8, oraz nowe narzędzia dla deweloperów, którzy pomogą pisać aplikacje dla ponad miliarda osób używających Windows.


Microsoft BUILD

Wymyśliliśmy Windows na nowo. Począwszy od chipsetu, aż po wrażenia użytkownika, Windows 8 zapewnia szereg nowych możliwości bez żadnych kompromisów. – powiedział Steven Sinofsky, prezes działów Windows i Windows Live w firmie Microsoft.
  
Microsoft BUILD
 
Microsoft przedstawił nowe funkcje systemu Windows 8:

 • Windows 8 wprowadza nowy interfejs Metro zaprojektowany pod kątem dotyku, który pokazuje informacje ważne dla użytkownika, uosabia prostotę i zapewnia pełną kontrolę. Interfejs w stylu Metro działa równie dobrze z myszą, jak i z klawiaturą.
 • Aplikacje w Windows 8 komunikują się ze sobą. Można na przykład łatwo wybierać i wysyłać pocztą e-mail zdjęcia z różnych miejsc, takich jak Facebook, Flickr lub lokalny dysk twardy.
 • Usługa Live uwzględnia całą treść z najczęściej używanych usług chmurowych – zdjęcia, pocztę, kalendarz i kontakty – i aktualizuje ją na wszystkich używanych urządzeniach. Usługa SkyDrive zapewnia dostęp do plików, zdjęć i dokumentów z praktycznie dowolnego miejsca, za pomocą dowolnej przeglądarki lub aplikacji w stylu Metro w Windows 8.
 • Windows 8 zbudowano na solidnym fundamencie Windows 7, dodając usprawnienia w wydajności, bezpieczeństwie, prywatności i niezawodności. Windows 8 zużywa mniej pamięci, nawet na sprzęcie najniższej klasy, pozostawiając więcej miejsca na aplikacje.
 • Tym, którzy wykorzystują do maksimum swoje komputery, Windows 8 oferuje ulepszone wersje Menedżera zadań i Eksploratora Windows oraz nowe, elastyczne opcje konfiguracji z wieloma monitorami.
 • Jeden system Windows – wiele kształtów i rozmiarów. Obsługa chipsetów ARM, urządzeń x86 (a także x32 i x64), dotyku i czujników oznacza, że Windows 8 działa doskonale na szerokim spektrum urządzeń, od 10-calowych tabletów i laptopów do komputerów typu all-in-one z 27-calowymi ekranami wysokiej rozdzielczości.
 • Nowe, ultracienkie komputery i tablety działające pod kontrolą Windows 8 włączają się natychmiast, działają cały dzień po jednym ładowaniu baterii i pozostają połączone z internetem, aby komputer był
  gotowy zawsze wtedy, kiedy użytkownik zechce z niego skorzystać. Obsługa układów SoC (system on a chip) następnej generacji zapewni też znacznie dłuższe działanie w trybach gotowości i oszczędzania energii.
 • Windows 8 działa na współczesnych komputerach i jest zgodny z urządzeniami i programami używanymi dziś w Windows 7, bez żadnych kompromisów, więc zapewnia wydajność, jakiej oczekujemy od komputerów PC.
 •   
  Microsoft BUILD
   
  Deweloperzy będą mogli pobrać wersję Windows Developer Preview za pośrednictwem nowej witryny Windows Dev Center jeszcze w tym tygodniu: http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/home/.

  Więcej informacji dostępnych jest na stronie konferencji BUILD:
  http://www.microsoft.com/presspass/events/build/

  Dodaj komentarz