Sapphire Radeon HD 6970 Battlefield 3 Special Edition

  

SAPPHIRE przedstawia specjalnego, wydajniejszego, lepiej chłodzonego i doposażonego Radeona HD 6970 w wersji Battlefield 3 Edition. SAPPHIRE Radeon HD 6970 2GB Battlefield 3 Special Edition to jak sama nazwa wskazuje specjalna limitowana, wersja Radeona HD 6970 z darmowym kodem do gry Battlefield 3. Jednak oprócz wartościowego dodatku są przynajmniej 3 powody, dla których warto się zainteresować właśnie tą kartą graficzną.SAPPHIRE Radeon HD 6970 2GB Battlefield 3 Special Edition

Po pierwsze: FleX
Jest to pierwszy, tak szybki FleX w rodzinie kart graficznych Sapphire Radeon. Karty te umożliwiają podłączenie do 3 monitorów DVI (i/lub HDMI), z których żaden nie korzysta ze złącza DisplayPort. Dzięki temu nie ma konieczności wymiany posiadanych już monitorów na takie ze złączem DP.

Po drugie: Vapor-X.
Stosowany już od kilku generacji kart opatentowany przez Sapphire system chłodzenia Vapor-X zapewnia dużo lepsze chłodzenie rdzenia graficznego, co nie tylko obniża temperaturę pracy, ale i pozwala na jego większy overclocking.

Po trzecie: 930 MHz na GPU. Sapphire Radeon HD 6970 BF3 Special Edition jest wyposażony w dwa BIOS-y. Na jednym z nich karta ma fabrycznie wyższe częstotliwości rdzenia – 930 MHz zamiast domyślnych 880. Podniesione jest też wtedy napięcie zasilania, co pozwala na dalsze podkręcanie, np. za pomocą aplikacji TriXX.

Karta została wyposażona w dwa złącza DVI-D, jedno HDMI oraz dwa mini DisplayPort. W pudełku znajdują się przejściówki DVI -> D-sub, HDMI -> DVI oraz miniDP -> DisplayPort. Z dwoma wyjściami DVI, jednym HDMI i dwoma mini-DP SAPPHIRE Radeon HD 6970 BF3 Special Edition pozwala na podłączenie różnych konfiguracji Eyefinity liczących do czterech monitorów włącznie.

Oczywiście, zunifikowane procesory strumieniowe można wykorzystać nie tylko do gier, ale i do aplikacji, które wykorzystują nowoczesne GPU, jak np. transkodowanie wideo czy zaawansowane obliczenia OpenCL. Radeon HD 6970 dekoduje również sygnał H.264, odciążając procesor w czasie oglądania filmu, również tego na YouTube HD. Karta wyposażona została też w złącze HDMI 1.4a, dzięki czemu obsługuje też Blu-ray 3D.

Specyfikacja techniczna
Model SAPPHIRE HD 6970 BF3 Special Edition
Procesor graficzny: Radeon™ HD 6970
Zegar procesora graficznego (MHz): 880 / 930 MHz
Zegar pamięci (MHz): 1375 MHz
Liczba procesorów strumieniowych: 1536 SP
Pamięć: 2 GB GDDR5
System chłodzenia: Dwuslotowy Vapor-X, jeden 90-mm wentylator
Magistrala: PCI Express x16, wersja 2.0
Wyjścia: 2x DVI-D, 2x mini-DP i HDMI
Dodatki: – Kod do gry Battlefield 3

1 comment for “Sapphire Radeon HD 6970 Battlefield 3 Special Edition

Dodaj komentarz