AutoMapa iOS 3.0 dostępna w AppStore

Nowy interfejs użytkownika, nowe, dokładniejsze mapy, zgodność z iOS 5, nowa wersja systemu AutoMapa Traffic oraz obsługa nowych języków. AutoMapa iOS 3.0 dostępna w AppStore.
AutoMapa iOS 3.0 wita swoich użytkowników nowym, rewolucyjnym interfejsem dostosowanym do urządzeń iPhone i iPad. Uwzględnia on różnice w wielkości ekranu pomiędzy tymi urządzeniami i zapewnia jeszcze większą widoczność mapy, niż dotychczas.


AutoMapa iOS 3.0

Aby dodatkowo oczyścić ekran nawigacyjny AutoMapa wprowadziła przyciski pojawiające się dopiero po kliknięciu w ekran. Aktywują one funkcje takie jak zmiana widoku z 2D na 3D czy regulacja wysokości trójwymiarowych brył budynków. Z panelu pilota korzystać można w dwóch wariantach: pełnym, zawierającym przydatne informacje nawigacyjne takie jak pikietaż, odległość od celu, czas i godzinę dojazdu czy prędkość, jak i kompaktowym zawierającym informacje o prędkości pojazdu i czasie dojazdu do celu. Nowy interfejs pozwala również na dodatkowe zwiększenie widoczności mapy podczas korzystania z iPhone w poziomie, dzięki możliwości ukrycia dolnej belki nawigacyjnej.

Szczegółowy opis nowego interface użytkownika dostępny jest pod adresem: http://www.automapa.pl/iOS/

AutoMapa iOS 3.0 to również sprawne narzędzie do walki z ulicznymi korkami. Dzięki nowej wersji systemu AutoMapa Traffic, użytkownicy iPhone oraz iPadów 3G otrzymują dostęp do danych o korkach i natężeniu ruchu drogowego w czasie rzeczywistym. System AutoMapa Traffic i technologia LiveDrive! zamieniają iPhone i iPady w niezwykle skuteczne narzędzie nawigacyjne, które pozwala pokonać korki i inne utrudnienia na drodze. Dodatkowo, dzięki funkcji podglądu wizualizacji natężenia ruchu drogowego na terenie całego kraju można sprawdzić, jak w danej chwili wygląda stan zakorkowania poszczególnych dróg.

Nowa AutoMapa iOS 3.0 bazuje nowych mapach Polski opracowanych w 4 kwartale 2011 roku. Co szczególnie ważne, dzięki systemowi AutoMapa Traffic możliwe jest wprowadzanie zmian w mapach takich jak blokowanie i odblokowywanie remontowanych ulic, czy zmiany ich kierunkowości w trybie on-line.

Podróżując z AutoMapą iOS użytkownicy mogą jednocześnie korzystać z muzyki zgromadzonej w swoim iPhone czy iPadzie i odtwarzać ją poprzez głośniki samochodowe. Podczas odtwarzania muzyki, AutoMapa inteligentnie ściszy lekko muzykę tak, aby komunikat nawigacyjny wygłaszany przez Krzysztofa Hołowczyca nie był zagłuszany przez inne dźwięki, a następnie przywróci poprzednią głośność odtwarzanej piosenki. AutoMapa 3.0 dla systemu iOS zawiera również dwie nowe lokalizacje językowe: angielską i niemiecką wraz czterema nowymi głosami nawigacyjnymi. Mike i Erica poprowadzą użytkowników AutoMapy iOS w języku angielskim, natomiast Alexander i Kamila – w języku niemieckim.

Użytkownicy urządzeń iPhone 3GS/ 4/ 4S oraz iPadów w wersji 3G mogą pobrać AutoMapę Polska iOS 3.0 bezpośrednio z AppStore.

Dodaj komentarz