Cresyn C415E – interesujące nie tylko z wyglądu

Nie tak dawno do polskich sklepów trafił nowy produkt marki Cresyn – słuchawki oznaczone jako AXE C415E.  Nowy produkt wyróżnia się bardzo oryginalnym wyglądem, a producent zapewnia doznania wysokiej jakości dźwięku. Czy w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną model ten jest warty zainteresowania? Zapraszam do lektury recenzji.

Opakowanie nowych słuchawek Cresyn jest utrzymane w czarno – pomarańczowej kolorystyce. Na pudełku znajduję się nietypowy napis „Half in-Ear Earphones”, który może trochę zdezorientować potencjalnego nabywcę. Przez okienko na przedniej ściance możemy zobaczyć jak prezentują się C415E i wtedy wszelkie wątpliwości są już rozwiane – nowe Cresyny to słuchawki douszne (dokanałowe). Na tylnej ściance producent zamieścił dane techniczne słuchawek, z których dowiemy się o podstawowych parametrach prezentowanego sprzętu.

  • Częstotliwość: 20 – 20 000 Hz
  • Impedancja: 32Ω ± 15%
  • Czułość: 103 dB
  • Długość kabla: 1,2 m
  • Typ kabla: Y, Symetryczny
  • Typ wtyczki: 3.5 mm stereo
  • Waga: 5 g

W zestawie oprócz standardowych kompletów gumek (3 rozmiary) i ulotek znajdziemy również etui na słuchawki, co na tej półce cenowej nie zdarza się często i za to należy się duży plus dla producenta. Jeśli chodzi o wygląd słuchawek, to prezentują się naprawdę oryginalnie. To, co najbardziej rzuca się w oczy, to wykonane z plastiku emitującego aluminium bloczki, które przymocowane są do szczytu głównej części słuchawek. Do bloczków przymocowany jest (symetryczny) kabel, który w miejscu mocowania został dodatkowo wzmocniony gumowym tłoczkiem. Sam kabel jest bliski ideału: wykonany z dobrego materiału, dzięki któremu jest odpowiednio elastyczny i nie plącze się. Wszystkie łączenia wyglądają na bardzo wytrzymałe, a całość zakończona jest pozłacanym prostym wtykiem 3.5mm, którego nasada mogłaby być troszkę grubsza i wykonana z innego materiału, ponieważ wtyk często wyślizguje się z palców przy odłączaniu słuchawek od odtwarzacza. Główna część konstrukcji, która po włożeniu słuchawki do ucha odpowiada za jej trzymanie w małżowinie, wykonana jest z twardego, gładkiego plastiku. Część douszna słuchawek jest stosunkowo krótka i nie wchodzi zbyt głęboko w ucho. Dzięki takiej budowie słuchawki, pod względem wygody użytkowania, są mixem pchełek z słuchawkami dousznymi, co zapewnia bardzo dużą wygodę użytkowania. Nawet po wielu godzinach słuchania muzyki za pomocą tego modelu nie odczujemy żadnego dyskomfortu. Wygoda C415E to jeden z ich największych atutów.


Dźwięk wydobywający się z koreańskich słuchawek prezentuje całkiem niezły poziom. Należy wspomnieć, że słuchawki swoje prawdziwe oblicze ukazują po ok. 80 h wygrzania. Zacznę od braków jakie w AXE są odczuwalne: po pierwsze dźwięk wydaje się bardzo płaski – wszystkie dźwięki wydaję się być odtwarzane w jednej płaszczyźnie. Poczucie przestrzeni jest w tym modelu bardzo słabo odczuwalne. Drugi minus jaki można zarzucić produktowi Cresyna to dość nieprzyjemne i zimne w odbiorze wysokie tony, wobec zdecydowanie miękkiego i dobrze kontrolowanego basu i środka. Tu właśnie najbardziej odczuwalne są efekty wygrzania, ponieważ przed tym zabiegiem górne pasma wydają się być jeszcze mniej przyjemne w odbiorze. Szczegółowość prezentowanej przez te słuchawki sceny należy ocenić na dobrym poziomie – poszczególne dźwięki są łatwe do identyfikacji, choć niestety przez wspomniany brak przestrzeni brzmią bez polotu i mało zachęcająco. Przechodząc ze szczegółu do ogółu można powiedzieć, że Cresyny są całkiem przyjemne w odbiorze. Dynamiczne i nieprzesadnie ciepłe brzmienie może się podobać i dać wiele satysfakcji z słuchanej muzyki. C415E, choć w kwestii dźwięku nie są ideałami, to jednak ciężko zarzucić im coś co by je kategorycznie przekreślało. Patrząc na cenę nowego produktu Cresyn można wysunąć wniosek, że to jedne z najlepiej brzmiących słuchawek w swojej klasie.


Jak ocenić słuchawki Cresyn AXE C415E? Z racji swojej świetnej ceny i bardzo solidnego wykonania zasługują na uwagę osób szukających słuchawek w tym przedziale cenowym. Atrakcyjny wygląd i dobre brzmienie to kolejne argumenty przemawiające za ich wyborem. Cresyn po raz kolejny pokazał, że w swojej ofercie posiada konkurencyjny produkty, którymi może walczyć o klientów innymi znanymi producentami sprzętu audio.

 

 

Sprzęt do testów dostarczył:

Dziękujemy

 

 

Galeria zdjęć Cresyn AXE C415E

6 comments for “Cresyn C415E – interesujące nie tylko z wyglądu

Dodaj komentarz