Nowa linia aparatów kompaktowych Samsung ST

 

Samsung zaprezentował najnowszą linię kompaktowych aparatów fotograficznych z serii ST: ST88, ST77 i ST66. Aparaty posiadają wiele nowych funkcji, charakteryzują się łatwą obsługą oraz eleganckim, nowoczesnym wzornictwem.


Aparat Samsung ST66

Obudowy nowych modeli ST88, ST77 oraz ST66 są wykonane ze szczotkowanego metalu, który nadaje urządzeniom klasyczny, luksusowy wygląd. Wszystkie aparaty z nowej linii mieszczą się w kieszeni, dzięki czemu można zawsze mieć je przy sobie, aby uchwycić ulotne chwile – nieważne, czy jesteśmy w klubie, na plaży, czy spędzamy czas z przyjaciółmi. Urządzenia dostępne są w palecie żywych, modnych kolorów – od satynowej czerni, bieli i śliwki w modelu ST88 po pięć różnych wersji kolorystycznych modeli ST77 oraz ST66.

Optyczna stabilizacja obrazu w aparatach ST88 i ST77 gwarantuje ostre, klarowne zdjęcia, niezależnie od doświadczenia fotografa, warunków, w jakich fotografujemy i lokalizacji. Teraz nie musimy rezygnować z zabawy, nawet jeśli światło nie jest odpowiednie – wszystkie aparaty wyposażone zostały w szerokokątny, jasny obiektyw F2,5 25 mm, który dobrze spisuje się przy fotografowaniu w słabszym oświetleniu. Nowe aparaty mają również zoom optyczny 5x i matrycę CCD o rozdzielczości 16 megapikseli.

Seria ST oferuje wiele funkcji, za pomocą których możemy uwiecznić każdy fragment kompozycji niezależnie od kąta fotografowania. Wszystkie aparaty z serii ST umożliwiają nagrywanie wideo w jakości HD 720p 30fps. Model ST88 umożliwia ponadto natychmiastowe wyświetlenie klipów na wyraźnym, 3-calowym ekranie LCD o rozdzielczości hVGA.


Aparat Samsung ST77

Wszyscy zmieszczą się w panoramicznym kadrze!

Funkcja panoramy na żywo (Live Panorama), dostępna we wszystkich nowych aparatach z serii ST, pozwoli uchwycić jeszcze więcej przestrzeni, ułatwiając wykonywanie zdjęć panoramicznych. Teraz, fotografując szczyty gór czy większą grupę znajomych, bez problemu zmieścimy wszystkich w kadrze. Jest to bardzo łatwe: wystarczy tylko przytrzymać spust migawki i przesuwać aparat po fotografowanej scenie. Na ekranie LCD można od razu obejrzeć tak wykonane zdjęcie.

Smart Auto – najlepsze ze zdjęć

Funkcja Smart Auto 2.0, dostępna we wszystkich nowych aparatach z serii ST, wyszukuje i automatycznie wybiera optymalny tryb sceny, tak aby zawsze osiągnąć najlepszy możliwy efekt. Pozwala na łatwe robienie zdjęć podczas pokazu fajerwerków lub imprezy w ciemnym pomieszczeniu. Technologia rozpoznawania scenerii określa warunki wykonywania zdjęcia i automatycznie dopasuje ustawienia tak, aby zagwarantować najlepszą jakość obrazu.


Aparat Samsung ST88

Ciekawe funkcje ożywiają świat

Dzięki funkcji Magiczna Ramka można łatwo stworzyć ciekawe, niemal plakatowe obrazy: zmienić portret w kadr ze starego filmu lub umieścić twarz koleżanki na billboardzie. Wystarczy wybrać jeden z wbudowanych wzorów, np. mural, pełnię księżyca, magazyn czy wczasy. Po nakierowaniu aparatu na odpowiednią osobę wystarczy dopasować ustawienie do wyświetlonego na ekranie wzoru. Możliwe jest też użycie opcji Zdjęcie w Zdjęciu i osadzenie jednego obrazu w drugim.

Ponadto dla zabawy można również wykrzywiać, rozciągać i odkształcać fotografowane twarze – wybierając funkcję Funny Face wystarczy tylko użyć 5-kierunkowego klawisza, aby powiększyć głowy i nosy lub stworzyć śmieszne kompozycje.

Dodaj komentarz