Chmura AcerCloud

Firma Acer przedstawiła wstępne informacje o przygotowywanej usłudze AcerCloud, która bezpiecznie łączy wszystkie urządzenia osobiste zapewniając dostęp do danych w każdej chwili i w każdym miejscu. Dzięki funkcji Acer Always Connect, można pobierać multimedia oraz dane w dowolnej chwili, nawet wtedy, gdy główny komputer znajduje się w trybie uśpienia (gotowość/hibernacja). Dzięki silnemu szyfrowaniu oraz uwierzytelnianiu, korzystając z tych udogodnień można mieć pewność, że informacje są przechowywane i przesyłane bezpiecznie. Aby zapewnić użytkownikom dostęp do wygodnych i wartościowych funkcji, firma Acer będzie bezpłatnie dołączać oprogramowanie AcerCloud do wszystkich nowych, konsumenckich komputerów PC.Chmura AcerCloud

Opracowując rozwiązania umożliwiające komunikowanie się urządzeń oraz ułatwiające udostępnianie multimediów, firma Acer pomaga osobom prowadzącym nowoczesny, aktywny styl życia. Wraz ze stale rosnącą liczbą cyfrowych urządzeń, rośnie zapotrzebowanie na łatwe i inteligentne przesyłanie plików oraz wykonywanie kopii zapasowych.

Tworzenie, pobieranie oraz odtwarzanie na różnych urządzeniach
Dzięki usłudze AcerCloud, zdjęcia zrobione smartfonem podczas podróży można łatwo wyświetlić na głównym komputerze w domy lub w biurze, nie tracąc czasu na mozolne, ręczne przesyłanie plików. Korzystając z tej usługi można też kupić film przy użyciu komputera all-in-one, a następnie obejrzeć go na tablecie albo smartfonie podczas podróży pociągiem lub samolotem. Jeśli główny komputer znajduje się w stanie uśpienia (gotowości/hibernacji), funkcja Acer Always Connect może go włączyć poprzez łącze Wi-Fi®, dzięki czemu można łatwo pobierać pliki do urządzenia przenośnego. Jednocześnie usługa AcerCloud inteligentnie wykorzystuje pamięć masową, zarówno lokalną, jak i w chmurze, co przekłada się stałą dostępność danych.

Inne funkcje dostępne w ramach usługi AcerCloud:

PicStream
Dzięki funkcji PicStream, na głównym komputerze PC można łatwo wykonać kopię zapasową wakacyjnych zdjęć ze smartfona, a także wygodnie przesyłać je do innych urządzeń. Korzystając z funkcji clear.fi in the Cloud, zdjęcia można wyświetlać na komputerach PC i innych urządzeniach. Kopia zapasowa zdjęć zostaje permanentnie zapisana na komputerze PC.

AcerCloud Docs
Na komputerze PC profesjonaliści mogą aktualizować i zapisywać dokumenty sprzedażowe, które zostaną przeniesione do osobistej chmury i udostępnione innym urządzeniom. Dzięki temu, na spotkanie można zabrać notebook lub tablet i mieć natychmiastowy dostęp do wszystkich zaktualizowanych plików. Pliki będą dostępne w osobistej chmurze oraz na urządzeniach przez 30 dni. W celu dłuższego przechowywania, użytkownik może pobrać pliki i zapisać je na innych urządzeniach.

clear.fi Media
Dzięki wyjątkowej aplikacji clear.fi Media można mieć stały dostęp do wszystkich plików multimedialnych. Korzystając z systemu clear.fi można też połączyć się z osobistą chmurą i przesyłać strumieniowo multimedia lub pobierać je do odtwarzania podczas podróży.

Jim Wong, prezes firmy Acer Inc. stwierdził: „Usługa AcerCloud pozwala na łatwy i efektywny dostęp do danych oraz ułatwia ich przesyłanie. Ponadto, jej oprogramowanie jest oferowane bezpłatnie z nowymi komputerami Acer oraz zapewnia użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, ponieważ dane są bezpiecznie przesyłane w obrębie osobistej chmury.”

Oprogramowanie AcerCloud będzie dołączane do wszystkich konsumenckich komputerów Acer już od drugiego kwartału 2012 roku. Początkowo będzie współpracować ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android. Na przyszłość jest planowana też obsługa urządzeń z systemem Windows. Usługa będzie dostępna w Ameryce, Europie, Azji oraz Chinach.

Dodaj komentarz