NVIDIA i HP stworzyły nową formę stacji roboczych

Po raz pierwszy w historii stacje robocze zostały uwolnione z nieporęcznych tradycyjnych obudów typu tower, dzięki wprowadzanemu na rynek komputerowi HP Z1 Workstation – pierwszej na świecie stacji roboczej typu All-in-One, która została wyposażona w wysokowydajne profesjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro. Stacja robocza HP Z1 wyposażona jest w 27-calowy monitor, który można otworzyć w sposób przypominający podniesienie maski samochodu, co znacznie ułatwia wymianę części i modernizację komputera bez użycia jakichkolwiek narzędzi. Elegancka obudowa komputera zajmuje niewiele miejsca, ale w żaden sposób nie ogranicza możliwości pracy z aplikacjami 3D wykorzystywanymi przez projektantów, inżynierów oraz profesjonalistów odpowiedzialnych za media cyfrowe i branżę rozrywkową.

Kluczowym elementem stacji HP Z1 jest nowa linia procesorów graficznych NVIDIA Quadro. Zaprojektowane w toku długoletniej współpracy między firmami HP i NVIDIA, nowe układy pobierają mniej mocy i wydzielają mniej ciepła, a przez to nie muszą być intensywnie chłodzone. Ciche procesory graficzne NVIDIA Quadro 500M, Quadro 1000M, Quadro 3000M i Quadro 4000M zostały zaprojektowane od podstaw z myślą o stacjach roboczych typu all-in-one i zapewniają możliwość dobrania układu graficznego do własnych potrzeb.

„Firmy HP i NVIDIA połączyły siły w celu uwolnienia stacji roboczej z tradycyjnej prostokątnej obudowy”, powiedział Jeff Brown, dyrektor generalny Grupy rozwiązań profesjonalnych w firmie NVIDIA. „HP Z1 przekształca znany, nieporęczny kształt stacji roboczej w coś zupełnie nowego i przebojowego – pierwszą w tej branży stację roboczą typu All-in-One.”

„Coraz większa liczba profesjonalistów potrzebuje komputerów o wysokiej wydajności graficznej, które zapewniają płynność i wygodę pracy z aplikacjami wykorzystującymi grafikę trójwymiarową,” twierdzi Jim Zafarana, wiceprezes i dyrektor generalny grupy rozwiązań komercyjnych w firmie HP. „Procesory graficzne NVIDIA Quadro montowane w naszych stacjach roboczych HP Z1 zapewniają moc obliczeniową, jakiej wymagają obecnie profesjonaliści z branż kreatywnych.”

Owocna współpraca

Nowa linia profesjonalnych procesorów graficznych NVIDIA Quadro przeznaczonych dla stacji roboczych typu All-in-One powstała w wyniku bliskiej współpracy między firmami HP i NVIDIA, w ramach której prowadzono prace nad stworzeniem procesorów spełniających bardzo rygorystyczne normy dotyczące wydzielanej temperatury, osiąganej wydajności i parametrów mechanicznych. Współpraca zaowocowała stworzeniem szeregu nowych dedykowanych procesorów graficznych, które umożliwiają stacjom HP Z1 wykorzystanie wyjątkowej wydajności graficznej w obudowach, które dotychczas kojarzyły się z komputerami przeznaczonymi na rynek konsumencki.

Najwyższa w branży jakość obrazu

Nowa linia procesorów graficznych Quadro dla komputerów All-in-One zapewnia najlepszą jakość i wydajność grafiki w branży. Nowe układy obsługują do 2GB szybkiej pamięci GDDR5, umożliwiając osiągnięcie wyjątkowo wysokiego poziomu interaktywności podczas pracy z większymi zestawami danych. Dynamiczna teselacja pozwala na tworzenie bardziej szczegółowych brył, co ułatwia komponowanie rzeczywistych środowisk i scen. Architektura obliczeń równoległych NVIDIA CUDA, zaimplementowana w komercyjnym oprogramowaniu takich firm jak Adobe czy Autodesk, zwiększa ich wydajność dzięki uwolnieniu procesora centralnego od złożonych obliczeń. 10-bitowa głębia kolorów zapewnia najwyższą precyzję i dokładność cyfrowego obrazu wideo.

Rozwiązania grafiki profesjonalnej NVIDIA Quadro zostały zaprojektowane z myślą o jak najwyższej jakości, wydajności i niezawodności, a ich przydatność została potwierdzona certyfikatami producentów wielu wiodących narzędzi programowych do prac CAD, tworzenia materiałów cyfrowych i badań naukowych, w tym takich firm, jak Adobe, Autodesk i Dassault Systèmes.

Dostępność i cena

Profesjonalne procesory graficzne Quadro firmy NVIDIA dla stacji roboczych typu All-in-One, w tym modele Quadro 500M, 1000M, 3000M oraz 4000M są już dostępne. Więcej informacji na temat tych układów oraz cen nowych stacji roboczych HP Z1 typu All-in-One, które zostały wyposażone w te procesory graficzne, można znaleźć pod adresem http://www.hp.com/z1.

Dodaj komentarz