Tablet dla technologii LTE

 

Przyszłość przesyłu danych na telefony komórkowe to standard LTE. Jego cele to zwiększenie możliwości telefonii komórkowej przez  zmniejszenie opóźnień oraz  zwiększenie efektywności łączy radiowych, a co za tym idzie przyspieszenie transmisji danych.  Wykorzystanie tej technologii na polski rynek wchodzi co prawda powoli, ale istnieją już  urządzenia zdolne pracować zgodnie ze standardami LTE, które wkrótce mogą trafić do naszych sklepów. Jedną z nowinek tego typu jest tablet firmy LG.

 

lg optimus pad lte

LG Optimus Pad LTE  jest tabletem najwyższej klasy. Świadczą o tym chociażby jego funkcjonalności.  Uzytkownik ma możliwość obsługi multimediów w standardzie HD. Może również nagrać film używając kamery o rozdzielczości 8 megapikseli. Optimus Pad LTE jest również pierwszym na świecie tabletem, który obsługuje kartę pamięci SD z możliwością rozszerzenia do 32 GB.

Pracownicy LG dołożyli wszelkich starań, aby ich najnowższy produkt był łatwy w obsłudze.  Dlatego został wyposażony w obsługiwane intuicyjnie, praktyczne  narzędzia takie jak Smart Movie Editor ułatwiający edycję obrazów i nagrań wideo oraz Web Duet dający możliwość wymiany wiadomości e-mail.

LG Optimus Pad LTE w założeniu twórców miał być również wyjątkowo poręczny. Jego waga to zaledwie 479 g, a grubość nieco ponad 9 mm . Produkt jest wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz i system operacyjny Android 3.2 Honeycomb.

 

Najważniejsze dane techniczne:

System operacyjny: Android 3.2 Honeycomb
Pamięć: 32 GB (Micro SD do 32 GB)
Wymiary: 245 x 151,4 x 9,34 mm
Waga: 497 g
Ekran: IPS True HD Display 8,9 cala
Rozdzielczość: 1280 x 768
Kamera: 8 MP (z tyłu) / 2 MP (z przodu)
Procesor: Qualcomm 1,5 GHz Dual-Core / Dual Channel
Akumulator: 6800 mAh 

 

Ponadto tablet jest zgodny ze standardami High Definition Multimedia Interface (HDMI) i Digital Living Network Alliance (DLNA) . Aktualnie dostępny jest jedynie na koreańskim rynku, jednak wkrótce będzie możne go kupić także w innych krajach.

Dodaj komentarz