Pierwszy smartfon z procesorem Tegra oraz modemem NVIDIA Icera

Firmy NVIDIA i ZTE zapowiedziały dziś smartfon ZTE Mimosa X, pierwsze urządzenie na rynku wyposażone zarówno w procesor NVIDIA Tegra jak i modem Icera, którą to firmę NVIDIA nabyła w połowie 2011 roku. „ZTE Mimosa X jest ekscytująca z kilku powodów”, powiedział Michael Rayfield, dyrektor generalny działu mobilnego w NVIDIA. „Mimosa X to nie tylko pierwszy produkt, w którym wszystkie najważniejsze procesory dostarczyła firma NVIDIA, ale to również pierwszy raz, gdy mainstreamowy smartfon wyposażony został w tak innowacyjne rozwiązania”.

Mimosa X napędzany jest przez układ NVIDIA Tegra 2, w skład którego wchodzi dwurdzeniowy procesor centralny, układ graficzny GeForce® oraz modem NVIDIA Icera 450 HSPA+, zawierający procesory pasma podstawowego i częstotliwości radiowej, gwarantujące znakomitą przepustowość i niski pobór energii. Smartfonem zarządzać będzie system Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Zastosowany w Mimosa X ekran qHD o przekątnej 4,3 cala wyświetla obraz w rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Urządzenie wyposażono ponadto w dwie 5-megapikselowe kamery oraz 4 GB pamięci z możliwością rozszerzenia do 32 GB.

ZTE Mimosa X charakteryzuje się znakomitymi właściwościami multimedialnymi, m.in. profilem zaawansowanej dystrybucji audio (A2DP), systemem Dolby, zgodnością z technologią współdzielenia multimediów DLNA, możliwością nagrywania i odtwarzania materiałów wideo HD, dwoma mikrofonami oraz wbudowanym żyroskopem.

Mimosa X trafi na rynek w drugim kwartale 2012 roku. Smartfon jest pozycjonowany jako produkt na dla odbiorcy masowego – wniesie więc zupełnie nowy poziom wydajności do tego największego segmentu rynku.

Konsumenci będą teraz mogli doświadczyć tych samych wrażeń z korzystania z szybkiego internetu, płynnej wielozadaniowości, wideo w jakości HD oraz gier konsolowej jakości z TegraZone, które do tej pory były dostępne tylko w telefonach z najwyższej półki. TegraZone™ to darmowa aplikacja dostępna w Android Market, pozwalająca na pobranie najlepszych gier, zoptymalizowanych dla procesora Tegra.

Modem NVIDIA Icera 450 pozwala na przesyłanie danych z prędkością do 21 Mb/s w technologii HSPA+ kategorii 14, z szybkim pobieraniem w kanałach zanikających. Wyposażono go również w technologię niwelowania zakłóceń IceClear™, pozwalającą na dodatkowe zwiększenie przepustowości na granicach zasięgu stacji bazowych oraz zaawansowane funkcje 3GPP w wersji 7 (Release 7), zmniejszające opóźnienia w komunikacji z siecią.

Dodaj komentarz