Polska premiera Epson L100 i L200 urządzeń A4 z oryginalnym systemem stałego zasilania

W Polsce dostępne są już drukarki formatu A4 Epson L100 i L200 z systemem stałego zasilania. Epson jest pierwszym producentem drukarek, który oferuje kolorowe, atramentowe urządzenia drukujące A4 z systemem dużych (70 ml) zewnętrznych pojemników napełnianych atramentem z butelek, gwarantującym bardzo niskie koszty druku najwyższej jakości dokumentów i grafiki.  Z jednego kompletu atramentów (czarny, błękitny, purpurowy i żółty) wydrukować można do 4 tys. stron czarno-białych i do 6,5 tys. stron kolorowych. Epson L200 to skaner i drukarka z funkcją kopiarki, a Epson L100 to jednofunkcyjna drukarka. Urządzenia dostępne są w sugerowanych cenach detalicznych odpowiednio 899 zł i 699 zł. Sugerowana cena detaliczna butelki atramentu to 30 zł (każdy kolor).

Epson jest pierwszym na świecie producentem drukarek, który odpowiadając na oczekiwania użytkowników, wprowadza na rynek serię drukarek atramentowych wyposażonych w  zintegrowany zestaw dużej pojemności (70 ml), zewnętrznych pojemników atramentowych oraz system szybkiego i prostego uzupełniania atramentu FIT (Fast Ink Top-up). koszty druku. Rozwiązanie to zaprojektowano z myślą o nieprzerwanym, niezawodnym, wysokiej jakości kolorowego druku dokumentów przy bardzo niskich kosztach. Nowy system stałego zasilania w atrament jest integralną częścią urządzeń i jest jak one, objęty jest roczną gwarancją producenta.

Starannie zaprojektowany i precyzyjnie wykonany system napełniania wyposażony jest zestaw szczelnych korków, filtrów i zaworów ssących, które kontrolują przepływ atramentu i zapobiegają przepływowi zwrotnemu. Eliminuje on także ryzyko wycieku zarówno przy napełnianiu, pracy jak i przy przewożeniu drukarki.

Epson L200 jest wielofunkcyjnym urządzeniem atramentowym, które szybko i z łatwością drukuje, skanuje i kopiuje dokumenty, a Epson L100 to autonomiczna, jednofunkcyjna drukarka dla użytkowników, którzy nie potrzebują funkcji skanowania i kopiowania. Obydwa modele wykorzystują głowice Epson MicroPiezo™ wykorzystujące technologię piezoelektrycznego druku atramentowego o zmiennej wielkości kropli (min. 4 pikolitry) i cztery kolory CMYK (bękitny, purpurowy, żółty i czarny).

Jeden komplet atramentów umożliwia wydruk do 4 tys. stron czarno-białych i 6,5 tys. stron w kolorze[1]). Przy zakupie drukarki użytkownik otrzymuje dodatkowe 2 butelki czarnego atramentu, co dodatkowo obniża – i tak już bardzo niskie – koszty druku.

 „Nasze nowe urządzenia i system stałego zasilania są odpowiedzią na oczekiwania użytkowników szczególnie w Polsce, gdzie tak wielkie znaczenie mają koszty druku. To doskonałe rozwiązanie dla osób drukujących dużą liczbę dokumentów i grafiki – studentów, właścicieli małych firm, itp. użytkowników szukających wysokiej jakości, niskich kosztów eksploatacji i niekłopotliwej obsługi” – powiedział Tomasz Kuciński, Pro Graphics Account Manager w polskim oddziale Epson, na premierowym pokazie nowych urządzeń w Polsce.

Modele Epson  L200 oraz L100 są już dostępne w Polsce. Sugerowane ceny detaliczne to  odpowiednio: 999 zł i 899 zł. Gwarancja 12 miesięcy lub 15 tys. stron wydruku. Sugerowana cena atramentu: 30 zł każdy kolor (butelka 70 ml).

Dodaj komentarz