Duże możliwości małego odtwarzacza – HDI DUNE wprowadza na rynek model TV-301

Firma HDI DUNE, producent wysokiej jakości sieciowych odtwarzaczy multimedialnych, wprowadza na rynek kolejny model z serii TV – DUNE HD TV-301. Odtwarzacz doskonale sprawdzi się jako set-top box do odbioru telewizji internetowej oraz jako odbiornik naziemnej telewizji cyfrowej, wykorzystujący opcjonalny tuner DVB-T.

Mini-odtwarzacz DUNE HD TV-301 jest niewiele większy od modelu TV-101, ale znacząco różni się od niego wyposażeniem. Najnowszy odtwarzacz posiada między innymi kieszeń z funkcją hot-swap na 2,5” dyski SATA
i wbudowany czytnik kart pamięci SD/SDHC. Nowy DUNE HD TV-301 wyposażony jest także w port USB 3.0 Slave, zapewniający szybki przepływ danych oraz umożliwiający użytkownikowi łatwe kopiowanie plików z komputera do zamontowanego w odtwarzaczu dysku. Do TV-301 dołączono również kabel USB 3.0 slave-host.

Dwa dodatkowe porty USB 2.0, umieszczone na bocznym i tylnim panelu, pozwalają na podłączenie pamięci przenośnych, zewnętrznych dysków oraz innych urządzeń magazynujących.

Z tyłu odtwarzacza, oprócz portu HDMI 1.3, znalazły się również złącza komponentowe i kompozytowe (przez mini-jack), optyczne złącze audio S/PDIF, a nawet port IR Extender, dzięki któremu użytkownik może schować odtwarzacz do szafki i sterować nim przy wykorzystaniu odbiornika podczerwieni.  TV-301 doskonale radzi sobie również w sieci, bo producent wyposażył odtwarzacz w szybsze niż w poprzednim modelu złącze Gigabit Ethernet oraz WiFi w standardzie b/g/n. Dzięki temu użytkownik jest w stanie bez przeszkód odtwarzać wysokiej rozdzielczości pliki wideo bezpośrednio z sieci lokalnej lub
z komputera. DUNE HD TV-301 może również pełnić funkcję NAS z dostępem przez protokoły SMB i FTP.

DUNE HD TV-301, tak samo jak jego poprzednik, wykorzystuje najbardziej wydajny w tej klasie odtwarzaczy procesor Sigma Designs 8670, który gwarantuje bezproblemowe odtwarzanie plików wideo w jakości FullHD i dźwięku w standardzie 7.1. Ten niewiele większy od dłoni odtwarzacz (16cm x 11,5cm x 3,6cm) poradzi sobie nawet z najbardziej wymagającymi formatami plików wideo o wskaźniku bitrate do 50Mbit/s i z bezstratnymi formatami audio, takimi jak FLAC czy ALAC.

Dzięki ulepszonemu oprogramowaniu odtwarzacz DUNE pozwala na oglądanie telewizji (IPTV, OTT, VOD) i słuchanie radia przez Internet, korzystanie z naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (opcjonalnie), przeglądanie stron internetowych, pobieranie plików z sieci torrent, korzystanie z popularnych serwisów, a nawet na obsługę biblioteki multimediów z poziomu urządzenia wyposażonego w system Android.

Odtwarzacz DUNE HD TV-301 dostępny jest w dwóch wersjach – z wbudowanym WiFi oraz bez niego.

Specyfikacja:

 

Model Dune HD TV-301
Procesor wideo Sigma Designs 8670
Pamięć RAM 256 MB
Odtwarzacz sieciowy Odtwarza pliki z sieci lokalnej, komputera lub NAS (UPnP, SMB, NFS)
Złącza – 2 złącza USB2.0 (1 na tylnim panelu, 1 z boku),

– złącze Gigabit Ethernet,

– HDMI 1.3,

– wyjścia kompozytowe i komponentowe,

– optyczne wyjście audio,

– USB 3.0 slave,
– port IR Extender

– slot na karty SD

Obsługiwane formaty wideo MKV, MPEG-TS, MPEG-PS, M2TS, VOB, AVI, MOV, MP4, QT, ASF, WMV, BDMV, DVD-ISO, VIDEO_TS
Obsługiwane formaty audio MP3, MPA, M4A, WMA, FLAC, APE (Monkey’s Audio), Ogg/Vorbis, WAV, DTS-WAV, DTS, AC3, AAC, Dolby True HD, DTS HD MA
Obsługiwane pliki graficzne JPG, BMP, GIF, PNG
Dodatkowe oprogramowanie Przeglądarka Internetu z obsługą Adobe Flash 3.1 Lite oraz Flash 10.1
Wymiary 16cm x 11,5cm x 3,6cm


Gwarancja i cena:

Sugerowane ceny detaliczne brutto odtwarzacza Dune HD TV-301 wynoszą:
DUNE HD TV-301A (wersja bez WiFi) – 649 zł
DUNE HD TV-301AW (wersja z wbudowanym WiFi) – 699 zł

Urządzenie objęte jest dwuletnią gwarancją producenta.

Dodaj komentarz