Męski niezbędnik – MacTronic Cyclops i Buck X-Tract LED

Każdy mężczyzna ma swój codzienny niezbędnik, czyli kilka rzeczy, które nosi ze sobą praktycznie zawsze lub wozi w aucie. Zwykle w jego skład wchodzą dokumenty, telefon oraz klucze – ale warto pomyśleć również o akcesoriach, które mogą przydać się w najróżniejszych sytuacjach awaryjnych. Idealnie nadają się do tego Buck X-Tract LED (połączenie noża z narzędziem wielofunkcyjnym) oraz przemyślnie zaprojektowana miniaturowa latarka MacTronic Cyclops.

Pisząc o sytuacji awaryjnej nie mamy oczywiście na myśli od razu trzęsienia ziemi czy ataku kosmitów – dużo bardziej prawdopodobne jest, że będziemy musieli zmagać się z paczką zaklejoną 10 warstwami taśmy klejącej, wykręconą śrubką od fotela czy szafki, przepaloną żarówką w ciemnym pomieszczeniu czy awarią samochodu. Oczywiście śrubę można próbować wkręcić kluczykiem samochodowym, taśmę na paczce – forsować zębami, zaś zmianę opony na leśnej drodze po zmroku przeprowadzić przy romantycznym świetle zapalniczki, ale po co stosować półśrodki?

Wszystko w jednym

Jeśli coś będzie wymagało naprawy, przecięcia, odcięcia, rozkręcenia, dokręcenia, ściśnięcia, rozgięcia – w domu, warsztacie, pracy czy samochodzie – idealnie sprawdzi się X-Tract LED, czyli wielofunkcyjne, kieszonkowe narzędzie słynnej amerykańskiej firmy Buck Knives (istniejącej na rynku od 110 lat).

Producent zaprojektował je niestandardowo jak na ten typ urządzenia – zamiast klasycznego “multitoola” rozkładającego się na podobieństwo kombinerek, mamy tu monolityczną konstrukcję, w której w jednym elemencie zmieszczono solidne ostrze o długości 7,6 cm z blokadą zamknięcia (idealne do wszelkich zadań kuchenno-spacerowo-warsztatowych), dwa śrubokręty (płaski i krzyżakowy), przecinak do drutu, precyzyjne sprężynowe szczypce oraz otwieracz do butelek. Zestaw uzupełnia wbudowana latarka LED, dzięki której można bezpośrednio doświetlić punkt, w którym operujemy danym narzędziem.

Najważniejszą zaletą X-Tract LED jest to, że do praktycznie wszystkich elementów mamy dostęp jedną ręką – każde narzędzie możemy otworzyć dłonią, w której trzymamy urządzenie (to wygodne np. podczas majsterkowania). Cenę ustalono na 300zł.

Światło to podstawa

Drugim doskonałym uzupełnieniem męskiego niezbędnika jest porządna latarka – najlepiej taka, z której można korzystać na kilka sposobów, bo przecież innego typu latarki potrzebujemy szukając gwoździa w ciemnym pomieszczeniu, a innego – zmieniając w nocy koło w aucie. Dla osób poszukujących czegoś wszechstronnego idealnym produktem będzie MacTronic Cyclops MX085-HL, czyli latarka kątowa z klipsem, dzięki któremu można ją wygodnie zamocować np. na kieszeni lub pasku plecaka, na opasce na głowę (dołączonej do zestawu) czy po prostu zwyczajnie trzymać w dłoni.

Dodatkowym atutem jest magnetyczna podstawka, pozwalająca na trwałe ustawienie lub przyczepienie latarki do każdej metalowej powierzchni.

Latarka wyposażona jest w diodę XP-E CREE LED, generującą światło o jasności 85 lumenów. Zasilanie zapewnia jedna bateria AA, która wystarcza nawet na 23 godziny nieprzerwanej pracy. Obudowa – wykonana z anodyzowanego aluminium jest wodo- i olejoodporna. Latarka kosztuje ok. 80 zł.

Dodaj komentarz