Nowa seria smukłych przenośnych dysków twardych WD

WD zaprezentowało dziś nową linię przenośnych dysków twardych My Passport® Edge dla komputerów PC oraz Mac. My Passport Edge i My Passport Edge for Mac® mają pojemność 500 GB i są wyposażone w interfejs USB 3.0, który zapewnia wysoką szybkość odczytu i zapisu danych, a tym samym ułatwia zarządzanie i udostępnianie cyfrowych materiałów, oraz sprawia, że korzystanie z nich jest wygodniejsze. Smukła i cienka obudowa sprawia, że urządzenie jest jeszcze łatwiejsze w transporcie, a szereg funkcji zabezpieczających chroni zapisaną na dysku zawartość przed niepowołanym dostępem.

Przenośny dysk twardy My Passport Edge for Mac jest dopasowany wzornictwem do popularnych komputerów MacBook® i MacBook Air®. Obudowa napędu, stworzona w całości z aluminium, chroni urządzenie i jego zawartość przed wstrząsami. Dysk My Passport Edge for Mac jest kompatybilny z komputerami Mac i funkcją Apple Time Machine®, która zapewni użytkownikowi dodatkową ochronę i jeszcze większy spokój ducha.

Napęd przenośny My Passport Edge (w wersji dla komputerów PC) jest wyposażony w oprogramowanie WD SmartWare™ służące do ciągłego i automatycznego tworzenia kopi zapasowych plików, dzięki czemu będą one bezpieczne w przypadku zgubienia lub kradzieży sprzętu. Dysk otrzymał nową, smuklejszą obudowę z wysokiej jakości wykończeniem.

„Nowa rodzina dysków My Passport Edge to bezpieczne, niewielkie i atrakcyjne urządzenia umożliwiające pracę i zabawę wszędzie tam, gdzie zabierze nas życie lub praca”, twierdzi Jim Welsh, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów marki WD i grup elektroniki konsumenckiej. Wiemy, że osoby, które zabierają ze sobą materiały – zarówno osobiste, jak i biznesowe – kładą największy nacisk na mobilność pamięci masowej, a także na prywatność i ochronę danych. Dlatego projektując każdy produkt z serii My Passport przede wszystkim skupiamy się na ich niewielkich rozmiarach i funkcjach zabezpieczeń”.

Ceny i dostępność

     Dyski przenośne My Passport Edge oraz My Passport Edge for Mac o pojemności 500 GB są objęte 3-letnią ochroną gwarancyjną producenta i są dostępne w sklepie internetowym  www.wdstore.com. W polskich sklepach dyski te powinny pojawić się na przełomie października i listopada br. Sugerowane ceny detaliczne wynoszą: 399 zł za My Passport Edge 500 GB oraz 449 zł za My Passport Edge for Mac tej samej pojemności.

Dodaj komentarz