NVIDIA zapewnia wygodę użytkowania systemu Windows 8

Dzięki głębokiej wiedzy firmy NVIDIA w projektowaniu układów graficznych i mobilnych oraz współpracy z firmą Microsoft Corp., posiadacze urządzeń z systemami Windows 8 i Windows RT wyposażonych w układy NVIDIA‏® będą cieszyć się wyjątkową wygodą pracy z tymi produktami.

Komputery wyposażone w karty graficzne NVIDIA GeForce® doskonale sprawdzą się podczas edycji zdjęć i materiałów wideo, w grach, a także podczas zwykłego przeglądania stron internetowych, ponieważ zarówno system Windows 8 jak i przeglądarka Internet Explorer 10 są akcelerowane przez procesory graficzne. Natomiast procesory NVIDIA Tegra® będą zasilać nową generację wyjątkowo cienkich i lekkich urządzeń z systemem Windows RT, które mogą działać przez cały dzień na jednym ładowaniu akumulatora.

Windows RT to pierwszy system dla komputerów PC, który może pracować na wyjątkowo wydajnych procesorach ARM takich jak Tegra 3, potrafiących działać w trybie oczekiwania nawet przez dwa tygodnie, bez konieczności ładowania akumulatora. Większość urządzeń z systemem Windows RT, które trafią do sprzedaży w momencie premiery systemu, będą wyposażone w układ NVIDIA Tegra 3, a są to m.in. ASUS Vivo Tab RT, Lenovo IdeaPad Yoga 11 i Microsoft Surface RT.

„Współpracowaliśmy z firmą Microsoft przez trzy lata, aby system Windows RT uruchomiony na urządzeniach mobilnych działał płynnie i był wygodny w obsłudze”, powiedział Rene Haas, wiceprezes i dyrektor generalny ds. produktów komputerowych w firmie NVIDIA. „Nasze doświadczenie z systemami Windows i architekturą ARM sprawia, że możemy zagwarantować wysoką jakość pracy systemu Windows na dowolnym urządzeniu, od eleganckich i smukłych tabletów z Windows RT do potężnych komputerów PC stworzonych do gier”.

 

NVIDIA i Microsoft ściśle współpracują od prawie dwóch dekad, tworząc technologie graficzne i sterowniki przeznaczone dla systemów operacyjnych Microsoft oraz interfejsów programistycznych. Trzy lata temu inżynierowie NVIDIA rozpoczęli prace wspierające wysiłki firmy Microsoft nad obsługą układów graficznych w systemie operacyjnym Windows 8 i wprowadzeniem ich popularnego systemu operacyjnego na tablety. NVIDIA zapewniła szerokie wsparcie – pakiety programistyczne, pomoc techniczną dotyczącą oprogramowania i 500 osobo-lat roboczych personelu technicznego – w celu zagwarantowania wyjątkowej wygody obsługi systemu Windows na urządzeniach mobilnych.

W ramach bezkompromisowego podejścia przyjętego przez firmę Microsoft przy projektowaniu systemu Windows RT, zapewni on użytkownikom mobilnych urządzeń możliwość wydajnej pracy, ponieważ zawiera pakiet Microsoft Office Home and Student 2013 RT Preview, który obejmuje aplikacje Word 2013 RT, Excel 2013 RT, PowerPoint 2013 RT oraz OneNote 2013 RT.

Urządzenia wyposażone w układ Tegra i system Windows RT idealnie nadają się do gier. Dwunastordzeniowy procesor graficzny NVIDIA może renderować realistyczne sceny z dynamicznym oświetleniem oraz efekty fizyczne w czasie rzeczywistym. NVIDIA zamierza również przenieść popularną aplikację TegraZone™ na system Windows RT, umożliwiając graczom odkrycie najciekawszych gier dla urządzeń z Tegrą i Windows RT.

Dla posiadaczy kart graficznych GeForce chcących uaktualnić system operacyjny, NVIDIA przygotowała sterowniki GeForce z certyfikatem WHQL (Windows Hardware Quality Labs) gwarantujące, że ich komputery będą gotowe do pracy z systemem Windows 8.

Dodaj komentarz