Seria Acer Aspire S7 – najcieńsze i najlżejsze ultrabooki z ekranem dotykowym

Ultrabook™ S7 jest wzorcowym połączeniem wydajności oraz piękna. Ze względu na proste linie, błyszczące, białe szkło, elektroluminescencyjne podświetlenie oraz aluminium, a także najnowocześniejsze technologie, Aspire S7 jest liderem zarówno z punktu widzenia rozwiązań technicznych, jak i innowacyjnego wzornictwa.

Wszystkie modele z serii Aspire S7 mają obudowę wykonaną z jednego bloku aluminium, przy zastosowaniu procesów pozwalających na zmniejszenie zużycia energii i materiałów. Dzięki temu, obudowa ultrabooka jest bardzo cienka oraz odporna na uderzenia występujące w czasie podróży. Ponadto, ultrabooki S7 są wyposażone w 10-punktowy ekran dotykowy z panelem IPS o rozdzielczości Full HD, 1920 x 1080 pikseli, pozwalający na łatwe obsługiwanie komputera placami.

Jednym z najbardziej uderzających elementów wzorniczych ultrabooków z serii Aspire S7, jest białe wykończenie 13,3-calowego modelu z ekranem dotykowym. Wyświetlacz jest otoczony błyszczącym wiekiem z białego szkła Gorilla® Glass 2, które jest gładkie, ma piękny wygląd i tylko 11,9 mm grubości, a co równie ważne jest bardzo wytrzymałe, odporne na zarysowania i łatwe do czyszczenia. W celu dodatkowego zwiększenia trwałości, między aluminiową ramą a szkłem umieszczono cienkie, miękkie wypełnienie. Dzięki temu, w przypadku upuszczenia ultrabooka S7, energia uderzenia zostanie zaabsorbowana nie przez szkło, lecz przez metalową obudowę. Tym samym znacznie zmniejszono ryzyko poważnych uszkodzeń.

Aby ułatwić korzystanie z dotykowych funkcji systemu Windows 8, ekran 13,3-calowego ultrabooka S7 można odchylić aż o 180 stopni – wówczas obraz jest automatycznie odwracany, co pozwala na wygodne obsługiwanie dotykowe przez kilka osób na raz.

Jednym z najbardziej wyrafinowanych rozwiązań konstrukcyjnych zastosowanych w ultrabooku S7 jest zawias wieka o dwóch wartościach momentu obrotowego, konieczny do zapewnienia idealnego oporu ekranu podczas korzystania z funkcji dotykowych. Gdy kąt otwarcia wieka wynosi od 100 do 120 stopni, moment obrotowy zawiasu zwiększa się o 60% zapewniając stabilność położenia podczas dotykania ekranu. Wytrzymałość mechaniczną zapewniono poprzez bezpośrednie przymocowanie zawiasu do ramki wyświetlacza, dzięki czemu ramka jest faktycznie częścią zawiasu, mocującą także panel i szkło.

Aby zapobiec przegrzewaniu się ultrabooka S7 podczas pracy, firma Acer opracowała nowy system chłodzeniaTwinAir”. Jest to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na utrzymanie komfortowej temperatury ultrabooka oraz wydłużające czas pracy bateryjnej. W skład systemu wchodzą dwa małe wentylatory o dużej prędkości obrotowej (10 000 obr./min.), z których jeden zasysa zimne powietrze z zewnątrz a drugi wywiewa gorące powietrze z wnętrza komputera. Wentylatory rozmieszczono w taki sposób, aby najcieplejsze podzespoły były oddalone od palców i nadgarstków użytkownika.

Firma Acer zastosowała elektroluminescencyjne podświetlenie klawiatury, które włącza/wyłącza się automatycznie oraz dostosowuje swoją jasność od oświetlenia zewnętrznego. Klawiatura ta jest jedną z najcieńszych podświetlanych klawiatur na rynku, a jej podświetlenie zostało zoptymalizowane pod kątem komfortu oraz dobrej widoczności w ciemnym otoczeniu. Ponadto, podświetlenie elektroluminescencyjne zapewnia delikatniejszą i przyjemniejsza poświatę niż w przypadku podświetlenia z diodami LED.

Pomimo bardzo malej grubości, Aspire S7 jest wyposażony w wydajne technologie, w tym procesor Intel® Core trzeciej generacji oraz dyski SSD w konfiguracji RAID 0 gwarantujące niezwykle krótkie czasy zapisu/odczytu oraz cichą pracę. Wbudowany akumulator litowo-polimerowy umożliwia pracę nawet przez 9 godzin. Czas ten można wydłużyć do 12 godzin instalując opcjonalny, drugi akumulator.[1]

W Polsce ultrabook  Aspire S7 jest dostępny w poniższej konfiguracji:

 

Aspire S7-391 – 13,3″ Full HD Touch, Intel Core i7-3517U, 4GB RAM, 256GB SSD, Bluetooth 4.0, USB3.0,  HDMI, Windows 8, Gorilla glass, cena 6 999 zł[1] Faktyczny czas pracy przy zasilaniu bateryjnym zależy od konfiguracji produktu, ustawień komputera oraz uruchomionych aplikacji i funkcji. Akumulatory ulegają zużyciu oraz starzeniu, dlatego maksymalne pojemności maleją z biegiem czasu.

Dodaj komentarz