Graficzny tablet z wygodnym rysikiem

Prestigio wprowadził do sprzedaży tablet, na który uwagę zwrócić mogą zwłaszcza użytkownicy mający artystyczne zainteresowania. MultiPad Note 8.0 3G, bo o nim mowa, umożliwia sporządzanie odręcznych notatek oraz rysowanie na dużym, ośmiocalowym wyświetlaczu LCD IPS o rozdzielczości 1024 x 728 pikseli dzięki precyzyjnemu rysikowi.

Rysik przeznaczony jest do notowania ważnych informacji ale i do wykonywania zaawansowanych projektów graficznych w tym nawet portretów. Możliwe jest to dzięki zintegrowanemu z urządzeniem chipowi graficznemu Mali 400.

Tablet dysponuje również funkcjami komunikacyjnymi. Wyposażono go bowiem w moduł 3G oraz dwa aparaty: frontowy 0,3 Mpx i tylny 5.0 Mpx. Użytkownik ma również do dyspozycji 16 GB wbudowanej pamięci z możliwością rozbudowy o kolejne 32 GB. Model działa na dwurdzeniowym procesorze RK3066 ARM Cortex A9 z zegarem 1.6GHz. System operacyjny to Android 4.1 Jelly Bean.

Ponadto urządzenie ma czterokierunkowy sensor położenia, gniazdo miniHDMI i microUSB. Wbudowana bateria może się pochwalić pojemnością 6000mAh. Do zestawu dołączono stylowe skórzane etui, które może zostać użyte także jako rozkładana podkładka.

MultiPad Note 8.0 3G kosztuje 1299 złotych.

Dodaj komentarz